V Česku jsem se hodně naučil, říká Rossmy a vyhlíží kemp s Kings

Foto: iihf.com

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) I mimo český tým na světovém šampionátu najdete v ostatních mužstvech několik hráčů, kteří ovládají náš jazyk. Jedním z nich je i německý forvard Bennet Rossmy, který dlouhá léta působil v mládeži Bílých Tygrů Liberec.

První zápas šampionátu ovšem Rossmymu vůbec nevyšel. Už v první třetině proti USA totiž obdržel trest do konce zápasu za zásah do oblasti hlavy a krku. V důležitém utkání se Švýcarskem ale vše odčinil. Na vítězství, které Německu s předstihem zajistilo postup do čtvrtfinále, se totiž podílel pěknou brankou a navrch i asistencí.

„Je dobře, že jsem pomohl týmu gólem a nebyl po první třetině na tribuně. Byl to podle mě dobrý zápas ode mě i od všech ostatních spoluhráčů,“ vrací se k souboji se Švýcarskem, který je podle jeho vlastních slov pro Němce o trochu prestižnější derby než utkání s Rakouskem.

„Je dobře, že jsem týmu tentokrát pomohl a nebyl po první třetině na tribuně.“

Na šampionát dostal bývalý hráč Liberce pozvánku po jeho průlomové sezóně. Poprvé totiž naskočil do německé nejvyšší soutěže, kde za Eisbären Berlín odehrál i s play off 32 zápasů. „Hlavně jsem měl ještě střídavé starty v DEL2 za Lausitzer. V Berlíně jsem se ještě tolik neprosadil, měl jsem malý ice-time. Budu ale dál makat a doufat, že postupně dostanu více prostoru,“ svěřuje se Rossmy.

Ten se mimochodem před rozhovorem zdráhal, že už češtinou dlouhou nemluvil. Nakonec se s ní ale popasoval, byť místy s typickým německým slovosledem. „Češtinu už moc trénovat nestíhám. V Lausitzeru ale bylo několik kluků, kteří uměli česky, takže jsme to spolu zkoušeli. V Berlíně už mluvím hlavně německy a anglicky,“ vysvětluje.

„Budu dál makat. Snad dostanu v Berlíně více prostoru.“

Na své bývalé spoluhráče ovšem nezapomněl. A tak v Edmontonu došlo na setkání s českým forvardem Adamem Měchurou, s nímž působil na severu Čech. „Psali jsme si a sešli jsme se před arénou, takže jsme nějakou čtvrt hodinku pokecali. Je to dobrý kamarád, rád jsem ho viděl,“ usmívá se.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jazyk už tak pilovat nestíhá, po odchodu z Liberce vlastně už ani nemá kde. I tak ovšem na Česko velmi rád vzpomíná: „Strávil jsem tam tuším jedenáct let a hodně se toho naučil. Vlastně jsem se tam naučil i bruslit.“

„V Česku jsem se naučil i bruslit. Moc rád na to vzpomínám.“

A možná i díky rokům stráveným na českých kluzištích je nyní tak dobrý, že si ho všimli v zámoří. V září se tak zúčastní nováčkovského kempu Los Angeles Kings. „Je to dobrá šance se ukázat. Čeká nás tam i několik těžkých přípravných zápasů. Hodně se těším. Budu makat a uvidíme, jestli z toho něco bude,“ netají se nadšením.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz