Už jen rok! Ostrava a Třinec se těší na pořádání MS do 20 let

Foto: Karel Švec, Český hokej

5. prosince 2018, 10:03

Český hokej

Vrcholový světový hokej se vrací do České republiky. Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 se uskuteční od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 v Ostravě a v Třinci. Významnou roli v rámci pořádání třetího nejdůležitějšího šampionátu v hierarchii hokejových akcí sehrají partneři – Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava.

Jágr Chance liga

„Světový šampionát ‘dvacítek’, jak mu obvykle říkáme, je z pohledu světového hokeje jednou z nejvýznamnějších akcí – co se týče důležitosti, řadí se za olympijské hry a mistrovství světa dospělých. Jsme rádi, se po letech se opět vrací do České republiky, a věříme, že čeští diváci si najdou cestu do hal, aby sledovali nejtalentovanější hokejisty dané věkové kategorie, budoucí hvězdy velkého světového hokeje,“ řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Mistrovství světa do 20 let se v České republice konalo celkem třikrát – v roce 1994 hostily šampionát Ostrava a Frýdek-Místek, v roce 2002 se uskutečnilo v Pardubicích a Hradci Králové a naposledy se na českém území představily dvacítky v roce 2008 v Pardubicích a v Liberci.

Na přelomu let 2019 a 2020 najde šampionát dějiště v Moravskoslezském kraji. Zástupci Moravskoslezského kraje a města Ostrava podepsali v pondělí s představiteli Českého hokeje Memorandum o vzájemné spolupráci.

„Moravskoslezský kraj je tradičním pořadatelským regionem světových hokejových šampionátů a dalších vrcholných sportovních akcí. Jsem rád, že tentokrát budeme mít možnost u nás hostit i nejtalentovanější mladé hokejisty planety. Věřím, že návštěvníci hokejového mistrovství nasají nejenom úžasnou atmosféru sportovních zápasů, ale objeví a zamilují si specifický charakter Moravskoslezského kraje. Přeji si, aby se jim u nás zalíbilo natolik, že se tam budou chtít vrátit, třeba na delší poznávací cestu. Jsem fanda hokeje, takže se velmi těším nejen na letošní Vánoce, ale i na ty příští,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Foto: René Stejskal

Město Ostrava přivítá mistrovství světa světový šampionát dvacetiletých hokejistů podruhé. „Mistrovství světa dvacetiletých je v zahraničí považováno za jeden z nejprestižnějších hokejových turnajů a skauti týmů z NHL jej hodnotí jako důležitější než mistrovství světa dospělých. Skutečnost, že Ostrava se stane pořadatelským městem, považuji za ocenění všech, kteří v minulosti připravovali sportovní akce na té nejvyšší úrovni, například mistrovství světa dospělých v hokeji nebo mistrovství Evropy v krasobruslení,“ řekl primátor města Ostrava Tomáš Macura.

„Věřím, že opět dokážeme poskytnout hokejistům, funkcionářům, skautům a dalším zástupcům klubů z NHL ty nejlepší podmínky. Diváci uvidí skvělé zápasy budoucích hokejových hvězd. Pro Ostravu je to výborná reklama. Jen to potvrzuje, že Ostrava je skutečným městem sportu,“ doplnil.

Zápasy turnaje, na němž se představí deset nejlepších týmů do 20 let, přivítají OSTRAVAR ARÉNA v Ostravě a WERK ARENA v Třinci. „Turnaj dvacetiletých hokejistů patří v zámoří k nejsledovanějším světovým šampionátům. Věřím, že v České republice o něj taky bude zájem a spousta hokejových fanoušků už nyní plánuje, jak stráví vánoční svátky v halách v Ostravě a v Třinci,“ dodal generální sekretář Českého hokeje Martin Urban.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz