Úspěch v Díky, trenére: Mezi TOP 16 je 5 hokejových koučů!

Foto: hokejprerov.cz

Na loňské vítězství Davida Vinše v soutěži Díky, trenére má v šestém ročníku možnost navázat celá řada jeho kolegů. Mezi semifinálovou šestnáctku se totiž dostalo rovnou pět trenérů ledního hokeje!

Chance liga na Hokejka TV

Díky, trenére je sportovně-společenská akce, která má za cíl ocenit trenéry, jež se věnují dětem ve věku do 15 let. A můžou být z jakéhokoli sportovního odvětví. Trenéry do soutěže přihlašují jejich svěřenci, rodiče, kolegové, funkcionáři, ale i kdokoli jiný.

Organizátorům letos přišlo přes 300 nominací. Odborná komise nyní vybrala – po vlastním ověření i kontrole u jednotlivých sportovních svazů – nejlepších 16 trenérů do semifinálové fáze.

„Všichni letošní postupující trenéři, i ti kteří již byli v širším výběru, jsou těmi správnými reprezentanty trenérů dětí a mládeže. Jejich práce je nedocenitelná, tímto projektem se snažíme na ni upozornit,“ zmiňuje na stránkách dikytrenere.cz Petr Rydl, hlavní organizátor akce.

Lední hokej má ve výběru tentokrát velmi široké zastoupení, dokonce vůbec největší ze všech! Věnuje se mu rovnou pět semifinalistů.

O jednom z nich jsme na webu již dříve psali – Martin Cimrman stál v předešlých třech letech spolu s kamarády za zrodem klubu Huskies na novém zimáku v Teplicích, nyní je jeho předsedou a šéftrenérem. Mimo to se podílí také na tréninkových kempech pro děvčata z celé republiky.

Poměrně známé jméno má Blanka Jiskrová. Maminka loňského kapitána karlovarské juniorky Víta Jiskry se v Energii dlouhá léta s nadšením věnuje nejmenším hokejistům, nyní by mohla navázat na finálovou účast Zuzany Radostové z roku 2016.

„Moc si vážím toho, že si někdo všímá práce trenérů a chce najít způsob, jak jim za ni poděkovat. Fandím všem ostatním trenérům, kteří rovněž postoupili a budu se těšit na společné setkání,“ říká na klubových stránkách sympaticky.

„Projekt Díky, trenére je dle mého názoru důležitý pro vnímání sportu pro veřejnost. Není to jen o těch hvězdách, je to o tom, jak moc je pohyb pro děti důležitý. Může člověku přinést do života návyk, radost, i když se z něj nemusí stát nový Jágr nebo Sáblíková, je to velmi podstatná součást života. Tím, že tomu mohu být přítomna, tak to mě moc těší,“ doplňuje Jiskrová.

Další větší klub reprezentuje Vít Černohous (na úvodním snímku). Teprve 24letý kouč vyměnil hráčskou výstroj za trenérskou píšťalku před dvěma lety, kdy se zapojil do práce s talenty v Přerově. U Zubrů teď má jako šéftrenér na starosti první až pátou třídu.

Pětici pak doplňují Michal Marc z Černošic a zkušený Pavel Sirotek, trenér mladších žáků Kutné Hory.

Všichni budou na dálku soupěřit s trenéry mladých atletů, basketbalistů, dokonce fotbalistů anglického Portsmouthu, ale i jachtařů či mažoretek. Během léta je štáb Díky, trenére osobně navštíví, nahraje si jejich trénink a ke každému připraví osobní medailonek.

„Silnou stránkou projektu jsou právě jednotlivé příběhy trenérů a trenérek mládeže, těšíme se, až je opět všechny zveřejníme celé společnosti. Věříme, že pokud trenéři uvidí práci, zkušenosti, radosti i starosti svých kolegů z jiných sportů, může je to navzájem inspirovat a motivovat k další práci,“ uvádí Rydl.

Odborná porota vybere do začátku října osm nejlepších, kteří se 8. listopadu potkají v Praze na Podvinném mlýně v boji o titul na Dnu trenérů mládeže. Ve hře budou ceny dohromady za 195 tisíc korun! Vítěz se může těšit na příspěvek 40 tisíc korun na pobyt v prestižním světovém tréninkovém centru a 10 tisíc pro jeho sportovní klub.

V loňském ročníku dosáhl na prvenství David Vinš z Vimperka, jenž vzal své svěřence za odměnu do akademie v rakouském Salcburku:

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz