USA a evropská elita. Sedmnáctku čeká ostrá výzva ve Finsku

Foto: Karel Švec, ČSLH

Druhý vrchol sezony. I tak by se dalo nazvat to, co mají před sebou čeští hokejisté do 17 let. Výběr hlavního trenéra Petra Hakena se znovu vydá do Finska, kde ho čeká turnaj zemí ze světové špičky s výjimkou Kanady.

Plekanec Chance liga

Finsko, Švédsko, Rusko a po dni pauzy na závěr Spojené státy. To budou konkurenti českého ročníku 2001, který má za sebou v letošní sezoně hodně slibné výsledky. Zejména bronz na World Hockey Challenge.

Třetí místo připadlo rovněž loňské sedmnáctce, když v únoru hostila turnaj pěti zemí v Brně. Čeští mladíci si tehdy získali srdce fanoušků, když v závěrečné bitvě před trojtisícovým publikem porazili Rusy a zaostali jen o bod za prvním Švédskem a druhým týmem USA. Za podobný úspěch by se po roce nezlobila ani letošní generace, každá medaile má v takové konkurenci velkou cenu.

Petr Haken povolal do Finska sestavu podobnou té z listopadového turnaje v Kanadě, pár jmen zejména v útoku ale trenéři obměnili. Oželet musí Filipa Přikryla s Michalem Teplým, kteří budou bojovat o místo v sestavě na šampionát do 18 let.

Při premiéře na vánočním trojzápase ve Finsku si o další nominaci řekl Adam Křemen. Benjamínkem je podle očekávání brankář Nick Malík z ročníku 2002, v sestavě nechybí ani čtyři krajánci. Martin Hugo Haš s Matějem Morongem působí v zemi tisíce jezer, Marcel Barinka s Erikem Čermákem platí za tahouny akademie Salcburku v české Extralize staršího dorostu.

Před Silvestrem se sedmnáctka hodně nacestovala, ani nadcházející turnaj se neodehraje na jednom místě. Češi začnou ve středu 14. února proti domácímu výběru v Mäntsalä, zbytek zápasů je čeká v Järvenpää a ostatní týmy se (během českého volného dnu) představí i v Keravě. Všechna města jsou ale kousek od Helsinek. Národní tým bude pospolu od neděle 11., kdy má sraz ve Slaném.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Lukáš Pařík (Liberec), Nick Malík (Vítkovice).

Obránci:
Šimon Kubíček (Č. Budějovice), Jan Mlčák, Radek Kučeřík (oba Kometa Brno), Daniel Poizl, Jan Klodner (oba Žďár n/S), Patrik Rašín (Jihlava), Martin Hugo Haš (Tampere, Finsko).

Útočníci:
Adam Raška (Třinec), Marcel Barinka, Erik Čermák (oba Salcburk), Matěj Toman, Martin Beránek (oba Č. Budějovice), Adam Najman (Jihlava), Jaromír Pytlík (Žďár n/S), Matěj Morong (Helsinky, Finsko), David Vitouch (Sparta Praha), Martin Lang, Radek Mužík (oba Plzeň), Filip Koffer (Pardubice), Adam Křemen (K. Vary).

Náhradníci:
Brankář: Jan Škorpík (Sparta Praha). Obránci: Jakub Prchal (Sparta Praha), Jiří Suhrada (Zlín), Jakub Žůrek (Liberec), Adam Studený (Kometa Brno). Útočníci: Ondřej Pšenička (Sparta Praha), Jonáš Peterek (Třinec), Tomáš Zeman (Pardubice), Jakub Rychlovský (Liberec).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Václav Eismann
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Hospodář: Zdeněk Vojtěchovský
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Videotrenér: Jan Zachrla

Program turnaje ve Finsku

Středa 14. února:
14:00 USA – Rusko (Mäntsalä)
18:00 Finsko – Česko (Mäntsalä)

Čtvrtek 15. února:
15:00 Švédsko – Česko (Järvenpää)
18:00 Finsko – Rusko (Järvenpää)

Pátek 16. února:
15:00 USA – Švédsko (Järvenpää)
18:00 Rusko – Česko (Järvenpää)

Sobota 17. února:
13:00 Finsko – USA (Kerava)
16:00 Švédsko – Rusko (Kerava)

Neděle 18. února:
13:00 Finsko – Švédsko (Järvenpää)
16:00 Česko – USA (Järvenpää)

Začátky jsou uvedeny v českém čase, ve Finsku je o hodinu víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz