Trnková o prvním gólu: Strašně krásný! Největší radost, co jsem kdy měla

Foto: Karel Švec, Český hokej

Za první dva zápasy v Příbrami daly patnáct gólů. Jenže ani jeden z nich neměl pro mladé české hokejistky zdaleka takovou cenu, jako dva v dramatické bitvě proti Japonkám. Andrea Trnková s Barborou Bartákovou vystřelily šestnáctku do evropského semifinále!

HokejkaTV

Obě trefy byly speciální. Ta od Bartákové proto, že minutu před koncem rozhodla o českém vítězství. A Trnková skórovala vůbec poprvé v národním týmu! Gólovou premiéru si schovávala na neskutečně důležitý zápas.

„Byla jsem strašně nadšená. Jsem ráda, že se to stalo právě v tuhle chvíli proti Japonkám, to na tom bylo asi nejlepší,“ usmívá se česká útočnice. „Projela jsem až k nim, na vrcholu kruhů jsem vystřelila a padlo to od tyčky do brány. Čekala jsem spíš, že se to třeba odrazí a ještě tam dojedu, ale jsem ráda, že se to stalo takhle,“ vypráví.

A jakou měla radost, o tom nejlépe svědčí fotka... „Asi největší, co jsem zatím měla! Je to strašně krásný, když dáte gól v tuhle chvíli. Nakoplo to celý tým,“ rozplývá se.

Největší radost, co jsem kdy měla, líčí Trnková

Jenže její gól nebyl vítězný. Japonky totiž našly rychlou odpověď a českému týmu zasadily krutou ránu. Pracně vybojované sebevědomí bylo najednou fuč. „Měly jsme ale vůli hru zase dorovnat. Ve třetí třetině jsme fakt hrály úžasně, na rozdíl od té druhé,“ říká Trnková.

Za rytmu Pirátů z Karibiku nastoupily hráčky do třetí části s obrovskou chutí. Do té doby měly za celý zápas jen pět střel na branku a věděly, že takhle to dál nejde. „Kapitánka, asistentky, gólmanky, všechny jsme se nabudily k tomu, abychom je prostě porazily,“ líčí Andrea Trnková atmosféru v kabině.

Češky pak spustily kolotoč, parádně napadaly, zavíraly modrou čáru, zkrátka dělaly všechno pro vítězství. A dočkaly se 57 sekund před koncem zásluhou Barbory Bartákové.

Rusko? Bude to ještě těžší, očekává Bartáková

„Hanka Haasová mi krásně dala nahrávku, našla mě před brankou a já už jsem to tam dorazila,“ popisuje svou trefu jedna z nejzkušenějších hráček týmu. „Věřila jsem do poslední chvíle. Všichni jsme fandili a fanoušci to vyburcovali,“ říká Trnková, která už vzhledem k přesilovkám sledovala finiš hlavně ze střídačky.

Japonsko tak v závěru ztratilo i druhý zápas na turnaji. Kdo viděl jeho výkony proti Rusku i Česku, ten musí uznat, že výhra nad asijským soupeřem má velkou cenu. „Japonky nás jako první pořádně prověřily, byly na tom individuálně hodně dobře a celkově to bylo rychlejší než předchozí zápasy,“ ví Bartáková. „Jak byly malé a mrštné, tak jste se nestačili ani otočit a byly u vás,“ přiznává Trnková.

Sestřih utkání Česko – Japonsko 2:1

Ženská šestnáctka tak zvládla první tři dny v Příbrami na sto procent. S předstihem si zajistila postup do semifinále a teď už hráčky konečně můžou na chvilku vypnout. Ve čtvrtek mají volný den, než se pustí do bitvy o první místo ve skupině s Ruskem.

„Ráno snad budeme dlouho spát. Máme trénink a nějaké společné aktivity, abychom se trochu odreagovaly a ještě si to užily,“ popisuje program Bartáková. „Musíme zregenerovat na Rusky, musíme je porazit. Myslím, že máme stejné šance jako proti Japonkám, že jsme vyrovnané,“ dodává odhodlaně Trnková.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz