Třinecký President Cup táhne. Skvěle obsazený turnaj doplní Švédové

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Třinec v srpnu opět přivítá jeden z nejzajímavějších dorosteneckých turnajů letní přípravy. Po roce se vrací do Werk Areny mezinárodní President Cup, na jehož pátém ročníku nebudou chybět ruští favorité nebo nováček ze Švédska.

NHL 20

President Cup se uskuteční v areálu třineckých Ocelářů, zahájen bude v pátek 9. srpna a vyvrcholí o čtyři dny později bitvou o titul. Volné nedělní odpoledne před závěrečnými souboji zpestří nedaleké koupaliště, kam celá výprava za příznivého počasí vyrazí.

Kvůli posunu kategorií tuzemských soutěží v mládeži i turnaj stanovil hranici na sedmnáct let, která kopíruje českou ELIOD Extraligu dorostu. Právě z tohoto důvodu nakonec na President Cup nedorazí zámořský celek Tampa Bay Scorpions, který účast zrušil.

Chybět ale nebudou jiná zajímavá mužstva! V Třinci se opět představí ruský velikán a obhájce titulu CSKA Moskva a také Lokomotiv Jaroslavl. Na bronzovou medaili z minulého ročníku bude moci navázat lotyšský tým HS Riga. Čtyřku zahraničních celků uzavře nováček Malmö Redhawks ze země Tre Kronor.

Osmičku dotvoří české kluby. K domácím Ocelářům se připojí obhájci stříbrné medaile z nedalekých Vítkovic. Stejně jako v předchozích letech přijede také pražská Sparta a z největší dálky v tuzemském měřítku karlovarská Energie.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Rozlosování do skupin se v minulém roce dozvěděly celky až na slavnostním zahájení. Nyní tomu bude jinak. Los do skupin proběhne zhruba týden před vypuknutím turnaje a bude možné ho sledovat živě prostřednictvím facebookového profilu President Cupu.

Po odehrání základních skupin se v neděli dopoledne dva poslední celky utkají křížem třetí se čtvrtým o umístění na pátém až osmém místě, týmy na prvních a druhých příčkách sehrají křížem semifinále. V pondělí mužstva nastoupí k finále a duelu o bronz.

V minulém roce si nekompromisně počínalo CSKA, které během pěti utkání nasázelo neuvěřitelných 61 gólů a pohodlnou výhrou 10:0 proti Vítkovicím si dokráčelo pro titul. Oceláři v souboji o místo na „bedně“ podlehli lotyšské Rize 3:8.

To je bilance! Kdo zastaví moskevský válec?

Účastníci President Cupu 2019

HC Oceláři Třinec
HC Energie Karlovy Vary
HC Sparta Praha
HC VÍTKOVICE RIDERA
CSKA Moskva
Lokomotiv Jaroslavl
HS Riga
Malmö Redhawks

Konečné pořadí turnaje v roce 2018

1. CSKA Moskva
2. HC VÍTKOVICE RIDERA
3. HS Riga
4. HC Oceláři Třinec
5. HC Energie Karlovy Vary
6. HC Sparta Praha
7. HK Dukla Trenčín
8. HC Slovan Bratislava

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz