Trenér Bruk: Přesilovka pět na tři rozhoduje utkání, a my ji neproměnili

Foto: Karel Švec, cslh.cz

28. dubna 2018, 20:11

Jakub Borovský

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Českým mladíkům se zlatý sen na mistrovství světa v Rusku nevyplní. V semifinále od úvodu zaostávali za Spojenými státy, kterým nakonec podlehli 1:4. Svěřenci Davida Bruka prohrávali už od čtvrté minuty po gólu nejproduktivnějšího hráče turnaje Hughese a v zápase se už na velmi dobře hrající Američany nedokázali dotáhnout. „Je lepší, když na takovém turnaji dáte první branku. Soupeř hrál trpělivě, mentálně byli připraveni lépe než my,“ hodnotí hlavní důvody porážky trenér David Bruk.

Nový fanshop

V čem byl soupeř lepší než vy?
Američané byli lepší v dovednostech a bruslení. Velmi dobře kontrolovali kotouč, kombinovali a hráli trpělivě. Mentálně byli lépe připraveni než my. Drželi se více svého systému. My naopak přidávali věci, které tam nepatřily.

V čem byl rozdíl oproti utkání s Kanadou?
Určitě v tom, že Amerika hrála líp než Kanada. Jednoznačně byli hráči USA trpělivější a disciplinovanější, hráli evropštější styl. Kanaďani hráli zbrkle, v podstatě nás podle mě nerespektovali jako soupeře.

V první třetině jsme za stavu 0:1 mohli vyrovnat v přesilovce pět na tři, ale nepovedlo se to. Jak moc to ovlivnilo zápas?
Přesilovka pět na tři rozhoduje utkání a je škoda, že jsme nedali gól. Přestože si myslím, že tuto početní výhodu jsme odehráli velmi dobře.

Bylo utkání složité i v tom, že jste neustále museli stahovat náskok soupeře?
Je lepší, když na takovém turnaji dáte první branku, ale myslím, že nás trochu postihlo to, že jsme ve skupině nevyhráli více zápasů a museli jsme cestovat. Cesta do Magnitogorsku a zpět nám vzala určitě nějaké síly, ale ještě za stavu 0:1 šlo hrát, mohli jsme být trpělivější. Měli jsme i šance na vyrovnání.

Cítil jste šanci ve chvíli, kdy Libor Zábranský snížil na 1:2 a celá hala začala povzbuzovat Čechy?
Vždycky, když se v Rusku hraje proti Kanadě nebo Americe, tak je podpora na naší straně. I když se nám podařilo snížit na 1:2, věděli jsme, že to nebude jednoduché, protože Američané hráli velmi dobře.

Ohlas kapitána Libora Zábranského

Jak bude těžké zvednout náladu týmu, aby byl připraven na duel se Švédskem?
Jsme na mistrovství světa, hrajeme o bronzovou medaili. Věřím tomu, že hráči do zápasu vstoupí koncentrovaně a vydají ze sebe poslední zbytky sil. Uvidíme, jestli to bude stačit.

Jaký hokej očekáváte od Švédů?
Hrají trochu jinak než zámořské týmy, my máme připravené sestřihy a zítra s tím hráče seznámíme.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz