TOP 10 nejmladších hráčů na mistrovství světa

Foto: iihf.com

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Na Slovensko dorazilo spoustu mladíků, z nichž někteří aspirují na nejvyšší příčky v nadcházejícím draftu NHL. Jiní jsou pak minimálně příslibem do budoucna pro své reprezentace.

HokejkaTV

1. Jack HUGHES (Ú, USA, 14. 5. 2001)
Pro americkou raketu je to tuto sezonu již třetí mistrovství světa: představila se totiž i na šampionátu juniorů a hráčů do osmnácti let. S velkou pravděpodobností se stane jedničkou letošního draftu.

2. Moritz SEIDER (O, Německo, 6. 4. 2001)
Německému obránci je teprve osmnáct let, přesto už má na svém kontě jeden titul. V týmu Adler Mannheim odehrál svou první kompletní sezonu mezi dospělými a byl vyhlášen nejlepším nováčkem DEL. Na MS má už dva góly, a to je obránce!

3. Kaapo KAKKO (Ú, Finsko, 13. 2. 2001)
O drzém finském mladíkovi jste jistě slyšeli. Na mistrovství si připsal šest branek, z nichž se některé zařadí mezi nejkrásnější góly šampionátu. Na krk už si pověsil zlatou medaili z MS U20 i MS U18. Na červnovém draftu ve Vancouveru by měl jít na řadu hned po Hughesovi. A nebo ho přeskočí?

4. Janis Jerome MOSER (O, Švýcarsko, 6. 6. 2000)
Švýcarského beka Janise Mosera už bohužel na turnaji neuvidíme. Po třech zápasech si totiž zranil zápěstí a mistrovství pro něj předčasně skončilo. Svým spoluhráčům, kteří se ve čtvrtfinále utkají s Kanadou, tak už bude fandit pouze u obrazovky.

5. Benjamin BAUMGARTNER (Ú, Rakousko, 22. 4. 2000)
Pro mladého rakouského forvarda, jehož příjmení v překladu znamená „zahradník stromů“, bylo mistrovství světa dospělých jistě cennou zkušeností. Tuto sezonu hrál ve švýcarském Davosu napůl za „áčko“ a napůl za juniory. Pro naše jižní sousedy je velmi slibným příslibem do budoucna.

6. Liam KIRK (Ú, Velká Británie, 3. 1. 2000)
Odchovanec Sheffieldu byl loni draftován v sedmém kole, když po něm sáhla Arizona. Minulou sezonu si navíc podobně jako Jack Hughes zahrál na třech vrcholech sezony, samozřejmě v nižších úrovních mistrovství světa. Aktuálně hraje v kanadské OHL.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

?

Příspěvek sdílený Liam Kirk (@kirky1424),Kvě 17, 2019 v 2:49 PDT

7. Adam LIŠKA (Ú, Slovensko, 14. 10. 1999)
Mladý slovenský útočník se po roce stráveném v zámoří vrátil zpět do své rodné země a odehrál kompletní sezonu v KHL za Slovan Bratislava. Na domácím šampionátu se rozhodně neztratil, když si jakožto jeden z nejmladších připsal tři kanadské body.

7. Quinton HUGHES (O, USA, 14. 10. 1999)
Starší bratr Jacka Hughese už má za sebou premiéru v nejlepší soutěži světa, většinu ročníku ale ještě strávil v univerzitní lize.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Thanks @usahockey for the opportunity and thanks to everyone involved who made it special

Příspěvek sdílený Quinn Hughes (@_quinnhughes),Kvě 22, 2018 v 6:28 PDT

9. Philipp KURASHEV (Ú, Švýcarsko, 12. 10. 1999)
Jak napovídá jeho jméno, má napůl ruské občanství. V posledním draftu si jej uzmuli Chicago Blackhawks. Na setkání nejlepších hokejistů na Slovensku se zatím ukazuje ve velmi dobrém světle.

10. Martin FEHÉRVARY (O, Slovensko, 6. 10. 1999)
Sezonu si až do května prodloužil již druhý rok po sobě. Doteď nastupoval za Linköping ve švédské lize, uvidíme, kam jeho kroky povedou dál. V NHL na něj má práva Washington.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz