Tečka proti Ruskám? Fakt se strašně těším, přiznává Pavlasová

Foto: Karel Švec, Český hokej

Jak dopadne turnaj juniorek v Jihlavě, to je před startem jeho posledního dne zatím ještě ve hvězdách. Šanci na prvenství mají všechny čtyři týmy! Češky ho zakončí od 17 hodin peprnou bitvou s Ruskem.

HokejkaTV

Domácí reprezentantky mohly mít po sobotě na kontě víc než dva body. Se Švédskem svedly parádní bitvu, které chybělo jediné – jejich góly. Hráčkám Tre Kronor stačily dvě trefy k plnohodnotnému vítězství.

„Myslím, že jsme hrály dobře. Sice nás párkrát zavřely ve třetině, ale měly jsme větší tlak než v tom přípravném zápase. Chyba byla, že nám to tam nespadlo. Nebyly jsme důrazné a neměly jsme ani štěstí,“ mrzí Hanu Haasovou.

„I trenéři nám říkali, že to byl zatím nejlepší zápas tady na turnaji. Já si to taky myslím. Hrály jsme jako tým, akorát ty góly nám chyběly,“ souhlasí další útočnice Anna Jiřina Pavlasová, která postrádala větší tlak do branky. „Beci to tam docela stříleli, ale my se občas bojíme soubojů, protože to tam bolí. Musíme se do toho víc cpát,“ přiznává.

Když už je ale řeč o chvále trenérů, tu si zatím zaslouží i mladá třetí formace, jíž je Pavlasová součástí. Společně s Lucií Gruntovou a Barborou Bartákovou tvoří útok výhradně složený z hráček ročníku 2004, které ještě letos budou hrát za šestnáctku!

„Vůbec jsem nečekala, že budeme tolik hrát. Jsme tam skoro pořád,“ pochvaluje si talentovaná hokejistka z Děčína velkou důvěru. S výkony své trojky může být spokojená. „Myslím, že je to dobré, akorát ještě spolu nejsme tolik sehrané. Na šestnáctkách spolu nehrajeme. Občas tam docela lítáme, ale fakt se snažíme,“ povídá. Přitom v tomhle věku bývá každý rok rozdílu znát, a třeba Švédky mají tým z většiny tvořený hráčkami ročníku 2002.

Teď už se celý český tým těší na nedělní tečku za turnajem. Odpoledne bude patřit severskému derby, od 17 hodin pak domácí výběr vyzve Rusko. A téhle bitvě rozhodně nebudou chybět velké emoce.

„Já se na Rusky fakt strašně těším. Už kvůli tomu, že jsem proti nim na Evropě za šestnáctku nehrála. Vyhovuje mi ten hokej do těla, který hrajou,“ hlásí nadšeně Pavlasová.

Haasová si na rozdíl od ní vyzkoušela Rusky už i v osmnáctce. „Moc jsem ale proti nim nehrála, spíš jsem seděla. Z šestnáctky na Evropě vím, že to byl těžký zápas a že mě bavil úplně nejvíc právě tím, že byl těžký,“ pokyvuje a věří, že si Češky s tradiční ruskou tvrdostí poradí. „Zatím se to asi neukázalo, ale doufám, že se to ukáže.“

Sama nemá od duelu proti sborné speciální očekávání. „Spíš Finkám jsme měly co vracet z Evropy před dvěma roky, proti Ruskám jsme tam v téhle sestavě nehrály. Myslím, že to bude úplně stejný zápas jako všechny ostatní,“ dodává Hana Haasová.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz