Takhle Krámský inspiruje Tygry: Potřebujeme je udržet v kondici

Nucené volno si budou pravidelným tréninkem vyplňovat také hokejisté z Liberce, jedné z mládežnických bašt v České republice. Jaké cviky si pro ně nachystal kondiční trenér Tomáš Krámský?

partneři českého hokeje

V pátek jsme psali o tom, jak na novou sezonu chystají své svěřence trenéři v Karlových Varech. To ale vůbec neznamená, že by v ostatních klubech zaháleli. Naopak.

Pro mladé hokejisty liberecké organizace připravil set domácích tréninků kondiční trenér Tomáš Krámský. „Nikdo neví, jak dlouho bude současná situace trvat. Potřebujeme hráče udržet v kondici,“ vysvětluje na klubových stránkách.

Vzhledem k tomu, že ne každé dítě může v době karantény využít stejné vybavení, se zaměřil čistě na cviky s vlastní vahou. I když v momentální situaci přijdou hráčům takové instrukce obzvlášť vhod, Krámský by je možná býval nachystal, i kdyby sezona doběhla normálně.

„Již před epidemií jsme se domlouvali, že by bylo dobré něco takového pro hráče vytvořit. Aktuální sled událostí nás trošku popohnal,“ přiznává.

Tréninky jsou vhodné pro žáky, ale i dorostence či juniory. Jednotky by se podle kondičního trenéra, jenž dříve působil i u libereckého A-týmu, měly dodržovat třikrát týdně a po provedení každého cviku je prostor až na minutu a půl dlouhou pauzu. Jak Krámský dodává, bude rád, když se zapojí i rodiče.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz