Svaz ukončil i mládežnické, žákovské a ženské soutěže

Foto: Karel Švec, Český hokej

Už s definitivní jistotou se druhým rokem v řadě nedohrají neprofesionální soutěže v Českém hokeji. Výjimkou je pouze Juniorská liga akademií, kde k tomuto potvrzení schází pár dnů.

Fanshop národního týmu

Extraligu juniorů, Ligu juniorů, Ligu dorostu a všechny soutěže žen ukončil Český hokej už 22. ledna, byť o tom oficiálně informoval pouze jednotlivé kluby.

V uplynulém týdnu už pohasla naděje také ve druhé lize mužů, Extralize dorostu a žákovských soutěžích.

Právě v těchto dnech totiž definitivně padla možnost, že by se ze základní části daných soutěží stihla odehrát alespoň polovina utkání. A to bylo podmínkou pro určení postupujících a regulérní dokončení soutěží.

V Juniorské lize akademií vyprší nejzazší termín pro řádné dokončení ročníku tento pátek 5. února.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Všechny neprofesionální soutěže v Českém hokeji musely být vinou koronaviru a následných vládních opatření zastaveny 11. října 2020. Od té doby mohou hokejisté a hokejistky pouze trénovat, ale většinu času bohužel nikoli ve větších skupinách.

„Tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní.“

Nová podoba protiepidemického systému PES by to přitom (za podmínek pravidelného testování) umožnila, jenže vláda ji dosud neschválila. Stejně tak nejsou k dispozici žádné aktuální informace o dříve avizované možnosti, že by se některé mládežnické soutěže znovu rozběhly v rámci pilotního projektu.

Škoda... ??

Zveřejnil(a) Hokej dne Pondělí 1. února 2021

Oficiální ukončení soutěží nicméně automaticky neznamená, že kluby nebudou moci do konce dubna sehrát žádná utkání. Hokejový svaz stále zvažuje možnosti, jak jim nabídnout náhradní zápasový program, ale samozřejmě pouze v případě, že to vládní restrikce dovolí.

„Znovu proto apeluji na majitele a provozovatele zimních stadionů, aby ledové plochy podle možností nerozpouštěli, protože tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

„Je to v zájmu nejen hokeje, ale především zdravého vývoje populace a sportování dětí a mládeže vůbec,“ doplnil.

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz