Super zpráva! Klíčový duel osmnáctky odvysílá ČT sport

Foto: Chris Tanouye / HHOF-IIHF Images

Parádní novinka pro české fanoušky: Dnešní čtvrtfinále mistrovství světa do 18 let proti Kanadě budou moci od 22 hodin sledovat v přímém přenosu na ČT sport.

Hokejista sezony

Česká televize tak splnila to, co letmo přislíbila před šampionátem. Ze základní skupiny ve Friscu se ani nevyráběl televizní signál, ale čtvrtfinále s kanadskou účastí už je jinou písničkou: O signál se postará TSN.

Češi vyzvou Kanadu od 22 hodin středoevropského času. Zbývající čtvrtfinálové dvojice tvoří Rusko s Běloruskem, Finsko se Švýcarskem a Švédsko s domácími Spojenými státy.

Když to půjde dobře, fanoušci si budou moci zařvat podobně jako v roce 2014, kdy reprezentační osmnáctka pod taktovkou Jakuba Petra porazila Kanadu v semifinále...

A ještě k historické bilanci: Ta by vůbec nemusela mezi informacemi před zápasem zapadnout.

Vždyť český tým má na šampionátech kategorie U18 s Kanadou téměř vyrovnané účty!

Potkal ji celkem ve čtrnácti zápasech. Šest z nich vyhrál a sedm prohrál, ten zbývající skončil remízou.

Nejslavnější triumf se váže ke zmiňované stříbrné jízdě, ale nemusíme chodit až tak daleko do minulosti: Češi porazili Kanaďany i před třemi roky ve čtvrtfinále MS v Rusku, kde do zápasu vstupovali rovněž ze čtvrté příčky ve skupině.

Takže – proč teď mluvit o zázraku?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz