Stříbro? Hrozná škoda, moc jsme se nadřeli na góly, mrzí Ženíška

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pět ze šesti zápasů závěrečného turnaje mladších dorostenců přineslo obrovské nervy až do konce. Těsně pod vrcholem zůstali hokejisté Plzně, kteří v nervy drásající koncovce těsně podlehli mistrovskému Hradci Králové.

Nový fanshop

Byl to zápas, na který asi nikdo z aktérů nezapomene. Plzeň s Mountfieldem uzavřely celý víkend přímým soubojem o zlato, za kterým si o něco aktivněji šli mladíci ze západu Čech. Jenže stav 1:1 prolomil pět minut před koncem soupeř a na indiány zbylo jen stříbro.

„Samozřejmě jsme chtěli zlato, proto jsme na mistrovství jeli. Ale bohužel jsme to nedokázali dotáhout do vítězného konce,“ smutní Adam Ženíšek. Plzni byl v konečném důsledku k ničemu jak povedený nástup, tak celková střelecká převaha. „Myslím, že jsme byli lepší všechny tři třetiny, akorát jsme neproměnili jasné tutovky. Takže nás pak soupeř potrestal.“

Jedinou radostí Plzeňských zůstal gól Dominika Soukupa ze sedmé minuty, který padl dokonce v oslabení. „Pomohlo nám to. Hráli jsme pět minut čtyři na pět a ten gól nám dal hrozně energie. Bohužel jsme ji pak nevyužili,“ pokračuje Ženíšek.

Jeho tým hnala dopředu plná aréna. V takové atmosféře si zahrál málokterý hokejista, některým se to třeba už vůbec nepovede. „Publikum bylo fantastické. Jak starší dorost, který nám přišel fandit, tak naši rodiče. Bylo to neuvěřitelné,“ vzkazuje.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Právě tady se ukázalo, kdo měl na mistrovství republiky největší zastoupení. V indiánských barvách totiž bojovaly o titul všechny tři kategorie! Nakonec ale na samotný vrchol nedosáhla ani jedna. „I tak je ale hrozný úspěch, že tři plzeňské kategorie mají medaili,“ ví šestnáctiletý útočník. A k tomu je nutné přičíst i bronz juniorky a rovněž jeden z cenných kovů, který má už teď jistý i A-tým.

Mladší dorostenci prošli dlouhodobou částí ze všech nejsuverénněji. Ze 38 utkání jich 34 vyhráli a jen ve čtyřech padli. Nasbírali tak rovnou stovku bodů a ve své skupině nechali všechny protivníky daleko za sebou. „Měli jsme to rozehrané suprově. Až teď se nám stalo, že jsme prohráli dvakrát za sebou,“ říká mladý forvard, podle nějž byl hlavní problém v koncovce.

„Ukázalo se to v sérii s Brnem, když jsme doma prohráli 0:1. Pak ve třetím zápase jsme si řekli, že musíme být víc účinní před bránou, a vyhráli jsme 6:1,“ vzpomíná hokejista, jenž si letos nakrátko zahrál i v rodné Třemošné.

„Měli jsme celkově hrozně moc šancí, ale na góly jsme se hrozně nadřeli,“ potvrzuje. A právě proto Plzeň strhující drama na závěr turnaje nezvládla. „Měli jsme super partu, je hrozná škoda, že jsme to nezakončili zlatem,“ dodává Adam Ženíšek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz