Střet zájmů na masce. Plyne a má příběh, vysvětluje Ryšavý

Foto: hokejtom.rajce.idnes.cz

Seriál Příběhy masek pokračuje v Šumperku u gólmana Milana Ryšavého, který během ročníku drasticky změnil design masky. A oproti standardu šel jemnou cestou s velkou řádkou motivů.

Na vaší masce je toho opravdu hodně a těžko se odhaduje klíčový motiv. Co je pro vás to nejdůležitější?
Nedivím se, i pro mě je těžkou otázkou, co je vlastně nejdůležitější. Když jsem svou masku navrhoval, tak mě motivy napadaly postupně, ale nic velkého jsem v hlavě neměl. Až potom mě napadl drak, ze kterého jsem vycházel. Je středem masky a jejím hlavním bodem. Jednak pro mě symbolizuje Šumperk, ve kterém chytám, a za druhé jsem k drakům měl vztah už dřív skrz nějaké seriály, jsou třeba ve Hře o trůny.

Foto: Radek Ehrenberger, Eddie_repair_design

Na uších máte fotbalisty…
Na jedné straně mám Cristiana Ronalda, je můj nejoblíbenější hráč a obdivuju ho třeba už od roku 2011. Je pro mě vzorem, protože tvrdá práce, píle, výdrž, zápal a odhodlání, kterými se prezentuje, jsou pro mě hodně důležité. Na druhé straně je Mohamed Salah, kterého tam mám, protože mým oblíbeným klubem je Liverpool a v něm je Salah můj nejoblíbenější hráč. Na fotce je s trofejí z Ligy mistrů, protože to byl pro mě jako pro fanouška důležitý moment.

Foto: Radek Ehrenberger, Eddie_repair_design

A proč je Ronaldo v portugalském dresu?
Má to symbolizovat toho hráče bez ohledu na klub, ve kterém nastupuje. Navíc teď Ronaldo hraje za největšího rivala Liverpoolu, klub Manchester United, proto jsem ho tam chtěl mít v portugalském dresu, aby to symbolizovalo jenom jeho a ne klub.

Komu tedy fandíte?
Pořád fandím víc klubu než hráči, i když hrají zrovna proti sobě. Je to pro mě docela těžké – takový střet zájmů, ale vždycky jsem preferoval Liverpool, kterému fandím i teď.

Foto: Radek Ehrenberger, Eddie_repair_design

Pokračujme mimohokejovým námětem směrem na bradu.
To je formule McLarenu s pilotem Landem Norrisem z Velké ceny Monaka minulého roku, kdy měli tenhle speciální design auta, který se mi hodně líbil. A Lando je můj nejoblíbenější pilot, proto jsem si ho na masku dal. Formule sleduju už od malička a kdyby byla příležitost, určitě bych si chtěl vyzkoušet řídit nějaký závodní vůz. Závodění mě obecně baví, takže občas sleduju i nějaká auta a motorky.

Foto: Radek Ehrenberger, Eddie_repair_design

Teď už hokej – kterého gólmana z Los Angeles jste si vybral?
Je to Jonathan Quick, který je mým nejoblíbenějším gólmanem. Začal jsem ho sledovat v roce 2012, kdy LA vyhrálo první Stanley Cup. On předváděl naprosto neskutečné výkony a v podstatě sám dovedl tým k vítězství. Od té doby se mi zalíbil, sleduju ho a začal jsem fandit i LA jako klubu. Je to jakoby můj vzor, ale jenom z pohledu práce okolo hokeje. Styl se mi úplně nelíbí, takže tam se snažím jít spíš do nějakého mixu jiných gólmanů.

Foto: Radek Ehrenberger, Eddie_repair_design

Vaše maska je hodně jemná. Proč jste šel touhle cestou?
Takhle mi ji udělal pan Ehrenberger, který mi masku designoval. Mně se líbí, když je design jemnější a motivy na sebe navazují. Jak jsou postavy vystínované a podložené barvami, líbí se mi to víc. Maska plyne a nejsou to jakoby takové samolepky, jak to občas vypadá, když jsou použité ostré linie. Chtěl jsem, aby to mělo příběh a všechno šlo dohromady.

Foto: Archiv Milana Ryšavého

Co všechno máte na zadním krytu hlavy?
Mám tam svá oblíbená čísla jedničku, sedmičku, třináctku, 32 a 81, českou vlajku, uprostřed přezdívku a své dva psy, které už bohužel nemáme. Ale chtěl jsem je mít alespoň na masce, aby tam se mnou byli.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Radek Ehrenberger (@eddie_repair_design__)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz