Stejní trenéři, nový tým. Cesta dvacítky na domácí MS startuje!

Foto: Karel Švec, Český hokej

Jako první absolvují své mistrovství světa, jako první zahájili novou sezonu. Hokejisté nově budované reprezentace do 20 let v pondělí vyjeli v Jihlavě k úvodnímu tréninku pod pokračujícím trenérem Václavem Varaďou i jeho asistenty.

HokejkaTV

Silný český ročník 1999 už mládežnické reprezentace definitivně opustil; škoda jen, že bez úspěšné tečky. Taktovku si teď bere do ruky ročník 2000, který měl na posledním mistrovství jen malé zastoupení.

Svůj potenciál ale ukázal v minulých letech: Na předloňském Memoriálu Ivana Hlinky skončil druhý, na loňském šampionátu do osmnácti let čtvrtý. Samozřejmě i s přídavkem mladších talentů.

Co se ale nemění vůbec, to jsou trenéři. V pondělí odstartoval svou druhou sezonu u dvacítky hlavní kouč Václav Varaďa, jemuž výkonný výbor Českého hokeje potvrdil i stávající asistenty Patrika Eliáše a Aleše Krátošku.

„Nemám potřebu měnit to, co funguje.“

„Nemám potřebu měnit to, co funguje. Toho jsem zastáncem. Jsem rád, že realizační tým pokračuje ve složení, jaké jsem si přál. Vím, že pracujeme dobře, a teď jde jenom o to, jak to ve finále skončí na mistrovství světa,“ říká sebevědomě Varaďa, jenž ale nově spolupracuje s generálním manažerem Filipem Pešánem.

České naděje se usadily na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, tréninkové dávky budou polykat od pondělka do pátku. Kemp se přitom měl původně konat v rakouském Salcburku – stejně jako v předchozích dvou letech.

Jenže realizační tým rozhodl jinak. „Nechtěl jsem do Salcburku jet. Většina hráčů se chystá na draft nebo na kempy, připravují se na novou sezonu, a nechtěl jsem je tahat do zahraničí. Chtěl jsem kemp směřovat do Česka a jsem rád, že nám to umožnila Jihlava,“ vysvětluje Václav Varaďa.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Národní tým tak sice „přišel“ o královské zázemí akademie Red Bullu, ale to ho příliš netrápí. „Zatím si tady nemůžeme na nic stěžovat, máme všechno, co potřebujeme. Led ve druhé hale je velmi kvalitní a můžeme využívat i plochu hlavního stadionu,“ líčí hlavní kouč. Na řadu samozřejmě přijde i posilovna, hráči dostanou v týdnu do těla, aby navázali na klubovou letní přípravu.

Soustředění se účastní čtyři brankáři, 16 obránců a 24 útočníků, celkem tedy 44 jmen. Řadu hráčů ale trenéři nemají trenéři k dispozici, a to z různých důvodů. V původní nominaci museli udělat pět změn – nedorazili Martin Hugo Haš, Ondřej Volráb, Adam Raška, Michal Teplý a Michal Kvasnica.

„Nechtěl jsem do Salcburku jet.“

A s některými už Varaďa nepočítal předem. „Kuba Lauko a Marcel Barinka nedávno skončili v Memorial Cupu, kvůli vytížení jsme je do nominace nezahrnuli,“ vysvětluje. „Jinak jsme museli udělat korektury hlavně zdravotního rázu. Martina Haše ale nepustil finský klub, protože nejde o oficiální reprezentační přestávku, a Michal Teplý tráví dobu před draftem v zámoří.“

Z řad náhradníků se tak dostalo na beky Davida Aubrechta s Jiřím Suhradou a forvardy Jana Bambulu, Matěje Tomana a Erika Čermáka. Zadák Tomáš Dajčar doplní tým v úterý.

„Myslím, že ti kluci, kteří přijeli, jsou nachystaní. Všichni se nám musí ukázat,“ usmívá se Václav Varaďa.

Soupiska na tréninkovém kempu v Jihlavě

Brankáři (4):
Daniel Dvořák (Hradec Králové), Radek Haas (Ässät Pori, Finsko), Lukáš Pařík (Liberec), Lukáš Dostál (Kometa Brno).

Obránci (16):
Jakub Žůrek (Liberec), Tomáš Dajčar, Miroslav Kukla, František Klejna, Jan Dluhoš (všichni Litoměřice), Jan Štibingr (Slavia Praha), Radek Kučeřík, Jan Mlčák (oba Kometa Brno), Radek Procházka (Mladá Boleslav), Libor Zábranský (Fargo Force, USHL), Zack Malík (North Bay Battalion, OHL), Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds, WHL), Adam Rutar (Olomouc), David Tureček (Karlovy Vary), David Aubrecht (Liberec), Jiří Suhrada (Pelicans Lahti, Finsko).

Útočníci (24):
Otakar Šik (Litoměřice), Zdeněk Sedlák (Kärpät Oulu, Finsko), Vojtěch Střondala, Karel Plášek (oba Kometa Brno), Petr Čajka (Erie Otters, OHL), Jan Jeník (Hamilton Bulldogs, OHL), Matěj Pekař (Barrie Colts, OHL), David Vitouch, Ondřej Pšenička (oba Sparta Praha), Adam Najman, Jakub Rychlovský (oba Benátky nad Jizerou), Jonáš Peterek (Frýdek-Místek), Radek Mužík (Lulea HF, Švédsko), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds, OHL), Filip Přikryl (Saint John Sea Dogs, QMJHL), Martin Lang (Kamloops Blazers, WHL), Matěj Blümel (Waterloo Black Hawks, USHL), Adam Gajarský (Fargo Force, USHL), Filip Koffer (Pardubice), Martin Beránek (České Budějovice), Přemysl Svoboda (Litvínov), Jan Bambula (Havířov), Matěj Toman (Prince George Cougars, WHL), Erik Čermák (Peterburough Petes, OHL).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz