Sparta a Piráti ztrácejí talenty, Bláha s Koláčkem míří na sever

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Úterý bude patřit draftu kanadských juniorských soutěží, ale na ten nemusí čekat dva čeští talenti ročníku 2002. Obránce Marek Bláha s útočníkem Josefem Koláčkem totiž odcházejí do finského TUTO Hockey.

Chance liga na Hokejka TV

Jak informovala facebooková stránka Juniorský hokej, oba dva hokejisté podepsali v klubu víceletou smlouvu. TUTO Hockey sídlí v Turku a jeho seniorský tým hraje druhou nejvyšší finskou soutěž, o kterou by se měli oba čeští reprezentanti poprat.

17letý Josef Koláček (na úvodní fotce) je po Stanislavu Vrhelovi dalším z nadaných mladíků, kteří opouštějí organizaci Chomutova. Stačil už naskočit k 11 utkáním v Chance lize, hned v tom druhém na ledě Vsetína si připsal premiérový gól mezi dospělými.

Syn chomutovské legendy Kamila Koláčka jinak v juniorských pohárech odehrál za poslední sezonu 29 zápasů s bilancí 8+17. Na reprezentační scéně má za sebou celkem 33 startů, nejvíc se mu přitom povedla poslední akce – na domácím turnaji osmnáctek v Klášterci nad Ohří vstřelil ve čtyřech zápasech tři góly.

Ve světě se o něm doslechli rovněž v předešlé sezoně, kdy oslnil nevídaným řešením samostatného nájezdu:

Zadák Marek Bláha si v národních týmech připsal ještě o deset utkání víc. Ve sbírce má zlatou medaili z Evropského olympijského festivalu mládeže a loni v srpnu nechyběl na Hlinka Gretzky Cupu, kde si díky své tvořivosti vysloužil velkou pozornost.

Sparťanský odchovanec byl v minulé sezoně čtvrtým nejproduktivnějším obráncem juniorského turnaje O Pohár DHL a jasně nejproduktivnějším ve své věkové kategorii: 33 utkání mu stačilo na 27 bodů (8+19).

Foto: EYOF 2019

V TUTO Hockey už mají s Čechy čerstvé zkušenosti: Necelé tři sezony tam strávil kladenský obránce Adam Kalaj (*1999) a dvě zase litvínovský brankář Lukáš Klika (*2003). Dříve v klubu působili i Tomáš Král či David Stach.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz