Sokolov, extraliga a šance na MS. Snad někdo z nás pojede, doufá Rymon

Foto: Martin Voltr

Jsou čtyři a může jich být i pět. A všichni mají reálnou šanci probojovat se na mistrovství světa. O kom je řeč? O hráčích ročníku 2004 v reprezentační osmnáctce. První zápas v týmu má za sebou i Dominik Rymon, jenž letos dostával šanci v prvoligovém Sokolově a jednou nakoukl i do karlovarského áčka.

Aplikace Tipsport extraligy

Matyáš Šapovaliv, Šimon Slavíček, Jiří Kulich a Dominik Rymon. Čtyři benjamínci z útoku se aktuálně chystají s národním týmem na mistrovství světa, a jejich řady nejspíš později doplní i obránce Tomáš Hamara. Asi málokdo čekal, že v tuto chvíli bude soupis borců ročníku 2004 ještě tak široký.

„Je paráda, že jsme tady my mladší v nominaci se staršími. Všichni si to užíváme. Nečekal jsem, že se udržíme tak dlouho,“ hlásí nadšeně Dominik Rymon – nejmladší ze všech hráčů na kempu ve Vyškově.

Jeho akcie, stejně jako ty Slavíčkovy a Kulichovy, notně pozvedl výkon v prvním zápase proti Slovákům. Představení téhle trojky mohlo trenéry těšit.

„Hráli jsme dobře, přesně to, co jsme chtěli. V útočním pásmu jsme se dlouho drželi na puku a bylo to dobré. Věřili jsme v to, co umíme,“ popisuje Rymon souhru, z níž vyplynul i vítězný gól Šimona Slavíčka. Tedy slávisty mezi dvěma talenty z Karlových Varů.

Foto: Martin Voltr

Rymonovi s Kulichem rozhodně svědčí, že v přípravě mohou být společně. „Známe se dlouho a jsme hodně velcí kamarádi,“ vysvětluje odchovanec Energie i přesto, že Kulich na rozdíl od něj vyrůstal v Kadani a následně v Chomutově. „Byli jsme proti sobě velcí rivalové. Pak jsme se ale poznali a Jirka tuhle sezonu přestoupil do Karlových Varů.“

A tam zaujal Jiří Kulich nejvíc ze všech mladíčků. Vždyť dostal na konci sezony osm extraligových startů. „Zaslouží si to. Je to dříč a makač, výborný hokejista,“ hlásí Rymon na adresu parťáka. A když má porovnat jejich schopnosti? „On je spíš vyspělejší, trochu větší technik. Já bych řekl, že mám lepší asi jenom bruslení,“ přemýšlí.

„Zahrát si poprvé v O2 areně, navíc proti Spartě, a ještě nad ní zvítězit… Parádní moment života.“

I Dominik Rymon ale musí být s vývojem letošní sezony spokojený. Tedy samozřejmě s ohledem na složitou situaci kolem celého sportu. Třináct startů v Sokolově s průměrným ice timem deset minut mu udělalo velkou radost.

„Abych řekl pravdu, docela mě překvapilo, že jsem dostal šanci zahrát si za Sokolov. Děkuju za to,“ vzkazuje sympaticky. „Byl to velký skok. Ti kluci jsou chytřejší a silnější, ve všem to bylo o úroveň výš. Já jsem mohl jenom překvapit a myslím, že jsem hrál dobře. Trenéři mě občas docela chválili,“ prozrazuje.

Úplně největší odměny se pak dočkal v polovině února, kdy – společně s Kulichem – debutoval v áčku Energie. A rovnou na ledě vedoucí Sparty!

„Byla to docela euforie. Škoda, že tam nemohli být fanoušci. Ale zahrát si poprvé v O2 areně, navíc proti Spartě, a ještě nad ní zvítězit… Parádní moment života,“ rozplývá se Rymon.

Foto: Jakub Pláteník, hcsparta.cz

Na ledě strávil necelých osm minut. Snažil se myslet nejen na to, aby nic nezkazil. „Měli jsme i jednu šanci s Vencou Skuhravým a Tomášem Vondráčkem, jeli jsme tři na dva. Bohužel chyběl kousek, abychom dali góla,“ mrzí mladíčka, jehož dělí od Skuhravého neuvěřitelných 26 let!

„Byla to paráda a čest zahrát si s ním. Je to legenda karlovarského hokeje,“ reaguje Rymon okamžitě.

„Přišli jsme i o fyzičku. To, co jsme nabrali v letní přípravě, se rozplynulo.“

Šestnáctiletý forvard je pravidelně v akci od 18. ledna a v novém roce si tedy nemá na co stěžovat. I jeho ale předtím negativně ovlivnila stopka mládežnických soutěží, kvůli níž pauzíroval tři měsíce.

„Poznamenalo to všechny kluky v mých ročnících, když se nehrály žádné juniorské soutěže. Teď potřebujeme co nejvíc hrát,“ uvědomuje si tíhu situace, která dala zabrat tělu i hlavě. „Na psychiku to bylo těžké, když jsme byli měsíc a půl doma a prostě jsme nemohli nic dělat. A přišli jsme i o fyzičku. To, co jsme nabrali v letní přípravě, se rozplynulo.“

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Trenéři karlovarské mládeže jen zachraňovali, co se dalo. „Občas jsme chodili do lesa po malých skupinkách a běhali jsme tam a dělali výbušnost, abychom si aspoň nějakou fyzičku udrželi. S panem kondičním trenérem Vojtou Šikem jsme taky měli online videa, dělali jsme hodinu a půl cviky na celé tělo, abychom se udržovali,“ popisuje Rymon těžké období na konci podzimu.

Teď už se ale dívá jenom dopředu. V lajně s mladými parťáky se pokusí o to, aby třeba všichni tři dostali letenku do Spojených států a za necelé tři týdny nastoupili k zápasům světového šampionátu.

„Víme, kde se pohybujeme, jsme šikovní a rychlí. Když si vyhovíme a přihrajeme si, je z toho hezká šance. Zatím je to paráda,“ libuje si Rymon nad souhrou. „Snad budeme pokračovat co nejdál a někdo z nás pojede i na mistrovství,“ uzavírá.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz