Šok v loterii draftu NHL! Jedničku bude mít poražený tým z předkola

Největší šanci na vítězství v loterii draftu NHL měla Ottawa, naděje si dělal i Detroit. Všechno je ale jinak! Alexise Lafrenièra získá na podzimním draftu jeden z osmičky týmů, které vypadnou z play off po předkole.

partneři českého hokeje

Letošní loterie draftu do NHL byla – podobně jako všechno ostatní v roce 2020 – dost netradiční. Hlavně proto, že sezona ještě neskončila. Do losování tak byly zařazeny i dosud neznámé kluby, a to pod označením A až H – tahle místa připadnou poraženým týmům z předkola.

Přičemž jeden z nich bude vybírat už jako první! O tom, kdo to bude, se rozhodne až po odehrání předkola. Všechny poražené týmy z předkola budou mít stejnou 12,5% šanci na tento výběr, což by mělo zamezit jakýmkoliv kalkulacím. Lafrenière je totiž generační talent, od kterého se čeká, že dokáže změnit tvář celé organizace. 

Na draft se hodně těšili v Detroitu, který zažil tragický ročník plný porážek. Další porážka přišla při loterii, Red Wings budou vybírat až čtvrtí, přestože měli po Ottawě největší šanci na první místo. Ani fanouškům Ottawy ale loterie neudělala radost... 

Draft jako takový proběhne až na podzim. Zatím se neví, zda bude online přes webkameru, nebo klasicky na stadionu. Výběr talentů se má konat v kanadském Montréalu.

Pořadí v draftu NHL 2020

1. Dosud neznámý tým (jeden z poražených v předkole)
2. Los Angeles Kings
3. Ottawa Senators 
4. Detroit Red Wings
5. Ottawa Senators
6. Anaheim Ducks
7. New Jersey Devils
8. Buffalo Sabres

Foto: Alena Zapletalová

TOP 5 největších talentů na příštím draftu

Alexis LAFRENIÉRE (Ú, Kanada)
Budoucí superhvězda NHL. Je ohromně produktivní: diváky nezvedá ze sedadel jenom svými kličkami, ale také tvrdými hity. S Kanadou v lednu získal zlato na mistrovství světa juniorů, sám byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje.

Quinton BYFIELD (Ú, Kanada)
Zatímco Lafrenière na MSJ v Ostravě a Třinci zářil, Byfield zklamal. Vzhledem k tomu, že měří skoro dva metry a je to centr, se na začátku sezony hovořilo o tom, že by možná mohl být i jedničkou draftu. Teď bude zajímavé sledovat spíš to, zda se nepropadne na třetí příčku.

Tim STÜTZLE (Ú, Německo)
Hodně expertů a skautů už totiž na druhé místo tipuje Tima Stützla. Německý zázrak sbíral v domácí DEL téměř bod na zápas. Letošní draft bude hodně silný, nebude jen o Lafrenièrovi.

Marco ROSSI (Ú, Rakousko)
Největší neznámá na draftu. V juniorce sbíral víc než dva body na zápas, tedy podobná čísla jako Lafrenière. Mnozí však varují před jeho slabší defenzivní činností a obávají se toho, jak zvládne přechod mezi dospělé. V odhadech se pohybuje na konci první desítky, může z něj být ale hvězda NHL.

Cole PERFETTI (Ú, Kanada)
Na loňském Hlinka Gretzky Cupu dal v pěti zápasech osm gólů. V OHL potom v 61 utkáních zazářil 111 body. Drobný útočník dovede s hokejkou úžasné kousky. V odhadech skautů se pohybuje od čtvrtého do osmého místa.

Quinton Byfield

Quinton Byfield | Foto: sportsnet.ca

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz