Slováci po debaklu: Musíme to hodit za hlavu a soustředit se na Lotyše

Foto: iihf.com

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Slova se jim nehledala lehce. Není divu, po prohře gólem ze samého závěru proti českému týmu museli Slováci skousnout další těžkou ránu ‒ brankové skóre kanadských střelců se zastavilo až na čísle 11. „Těžko se to hodnotí… Byla to od nás katastrofa,“ shrnul Matej Kašlík, autor jediného slovenského gólu.

Kašlík se prosadil ve 35. minutě, kdy po Mykluchově fotbalovém přiťuknutí poslal puk pod horní tyč. To snižoval na 1:6 z pohledu Slováků. Dalších pět gólů od Kanaďanů ještě přišlo…

„Co na tom hodnotit, nezvládli jsme to,“ pokrčil rameny Adam Sýkora. Za největší chybu považuje velké množství přečíslení, ve kterých se Kanaďané řítili na slovenskou branku. „Jeli na nás čtyři na nikoho, dva na nikoho… To se nemůže stávat!“ zdůraznil Sýkora, který si zahrál i na květnovém seniorském mistrovství světa. Přitom je mu pouhých 17 let.

Také trenér Ivan Feneš viděl největší problém Slováků v nezorganizované obraně. „Protiútoků bylo extrémně moc, hráli jsme totálně živelný hokej. Musíme si to zanalyzovat a vyvarovat se toho,“ sdělil.

Na otázku, zda se dá i na takovém zápase najít nějaké pozitivum, odpověděl, že se jedná o zkušenost především pro mladé hráče. „Říkal jsem jim, že mezinárodní hokej je něco úplně jiného. Jiný level. Teď si to kluci vyzkoušeli,“ dodal slovenský kouč.

Slováci za sebou mají dvě těžké a hlavně rozdílné porážky. Zápas s českým týmem ztratili dvě minuty před koncem, od Kanaďanů zase dostali jedenáctigólovou nálož. Adam Sýkora ale nechce porážky příliš srovnávat. „Je to v podstatě jedno, prohra jako prohra. Musíme se teď soustředit na zápas s Lotyšskem, pak na tyto prohry můžeme zapomenout.“

„Aktuální nálada není moc pozitivní. Bude pro nás důležité dát hráče dokupy. I v hlavách. To je jedna z úloh celého realizačního týmu ‒ abychom na souboj s Kanadou rychle zapomněli a soustředili se na další zápas,“ zdůraznil trenér Feneš.

Duel Slováků s Lotyši, který začíná o půlnoci z pátka na sobotu, bude s největší pravděpodobností soubojem o poslední postupové místo ve skupině A. „Ten už musíme vyhrát,“ zakončil Matej Kašlík odhodlaně.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz