Sklenář si splnil dětský sen a myslí na dvacítky. Nechám tam všechno, slibuje

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dominik Sklenář patří k řadě mládežníků, kteří se připravují v litoměřické Dukle, odkud míří do reprezentací. Královehradecký útočník po turnaji juniorské zálohy na Slovensku přes pár duelů v rámci přípravy na Chance ligu zamíří bojovat o místo v sestavě i s dvacítkou do Ruska.

NHL 20

Dominiku, nedávno jste se vrátil ze Summer Hockey Challenge. Jak ho zpětně hodnotíte?
Byl to dobrý turnaj na začátek sezony a dobrá zkušenost pro všechny v ročníku 2000 a 2001, co jsme tam byli. Zápasy byly v dobrém tempu a nasazení, měly všechno. Zahráli jsme si proti novým soupeřům, já osobně jsem proti Dánsku nastoupil poprvé. Měli jsme Německo, které budeme mít i ve skupině na mistrovství světa, a plné Slováky. Bylo to kvalitní prověření.

Dány jste jako jediné porazili v základní hrací době. Jaké to bylo utkání?
Byl to pro většinu kluků vůbec první zápas v sezoně, takže jsme se spíše hledali. Nebylo to úplně ono, nebyli jsme dobří v koncovce a v jednoduchých věcech, prostě nám odskakovali puky. Postupem času se to zvedalo.

Další duely už po výsledkové stránce tolik nevyšly. Zvedla se hra?
Proti Slovákům jsme hráli hodně dobře, ale bylo vidět, že přijeli v plné sestavě a mají tým kvalitnější. S Německem byla půlka zápasu dobrá, ale potom nám došly síly. Bohužel vyrovnali, ale aspoň jsme to zvrátili v prodloužení.

Byl zápas proti Slovensku hodně vyhrocený?
Přece jenom to je derby, oba týmy chtěly vyhrát a přišlo docela dost lidí takhle v létě. Nechci kritizovat rozhodčí – něco tam bylo a něco ne. Byli jsme na Slovensku, takže k tomu nevím, co ještě říct.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dominik Sklenář (@domcek_sklenar),Pro 16, 2018 v 8:38 PST

Slováky jste jasně přestříleli – 38:20 –, přesto slavil soupeř. Čím si to vysvětluje?
Skvěle jim zachytal gólman, ale musím pochválit i našeho Kubu Dobeše. Měli jsme střely, ale nechodili jsme do brány a pak se nám to neodráželo na hokejky. Nechodili jsme před bránu clonit a na dorážky. Když jsme měli větší šance, raději jsme ještě přihrávali, i když bylo místo na střelu. Pak to nebyly střely z dobrých prostor. Dalo se to zlepšit. Měli jsme hodně šancí v přesilovkách, ale hráli jsme je špatně. Od toho se všechno odrazilo. Trenéři nás nabádali, abychom hodně stříleli, ale nikdo nebyl před bránou, aby tečoval a dorážel.

Druhé místo na turnaji je nakonec úspěch, nebo neúspěch?
Těžko říct. První místo by bylo super, ale nebyli jsme tam v plné sestavě. Naopak soupeři – Slovensko, Dánsko, Německo – ano. Bylo to dobré, odehráli jsme dobré zápasy, takže si myslím, že druhé místo je úspěch.

„Byl to skvělý pocit. Je to sen každého malého kluka.“

Jak jste byl spokojený se svým výkonem?
První dva zápasy byli dobré, ale ve třetím už mi došly síly. Přece jenom je to začátek, takže ještě nejsem tak natrénovaný.

Do posledního utkání na turnaji jste kvůli zranění Jana Dluhoše naskočil jako kapitán. Užil jste si to?
Byl to skvělý pocit mít kapitánské céčko na reprezentačním dresu. Je to sen každého malého kluka. Jsem moc rád, že jsem tu šanci dostal. Doufám, že jsem to splnil dobře.

Nyní už jste se zapojil zpátky do přípravy Litoměřic. Jak se vám zatím léto jeví?
Proti Chomutovu jsem odehrál druhý přípravný zápas, výsledek nás mrzí, protože jsme mohli vyhrát, ale naše hra tomu neodpovídala. Proti Ústí se nám to povedlo tak z poloviny. Nemáme základní věci, jako jsou dohrávání soubojů a blokování střel. Děláme moc zbytečných věcí. Jsme mladý tým, takže by to chtělo více poslouchat trenéra. Pak nám to může přinést ovoce, protože nemáme špatný kádr. Každý se pořád rve o místo.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Svědčí vám seniorský hokej v první lize?
Jsem moc rád za příležitost. Už jsem hrál za Litoměřice loni, takže jsem rád, že můžu zase naskočit do Chance ligy a hrát dospělý hokej po boku skvělých hráčů, jako jsou Aleš Pavlas, Martin Kadlec, Markus Korkiakoski nebo Kristian Kangas. To jsou všechno hráči, kteří mají něco za sebou a mezinárodní zkušenosti, je skvělé se od nich učit.

Na konci srpna vás čeká první reprezentační akce s dvacítkou. Těšíte se?
Kdo by se netěšil na takovou akci. Dostal jsem šanci, takže se budu snažit, abych se dostal dál a prokousal se na mistrovství světa. Bude to těžké, ale těším se a určitě tam nechám všechno, abych nominaci dosáhl.

„Je to evropská špička. Musíme hrát dobře odzadu, proměňovat šance a zbytečně akce nepřekombinovávat.“

Narazíte na skvělé soupeře. Co od nich očekáváte?
Je to evropská špička. Finové, Rusové i Švédové jsou výborní bruslaři a hrají skvěle technický hokej. Budeme se na ně muset připravit a dobře bránit, čímž ale nechci říct, že pojedeme bránit. Budeme muset hrát dobře odzadu, proměňovat šance a zbytečně akce nepřekombinovávat. Pokusíme se udělat nějaký úspěch, protože každá výhra se nad takovými soupeři cení.

Dvacítka do Ruska? Čtyři debutanti a v záloze Bednář s Myšákem »

Je velkou výhodou, že na akce s národním týmem jezdí vždycky více hráčů z Litoměřic?
Je to super – pokecáme a pořád víme, co se děje. Větší výhodu v tom ale nevidím, protože se skoro všichni známe od malička a bavíme se. Ale je super, že jedeme z Litoměřic jako parťáci. Nejsme v kabině odděleně, jen se možná bavíme více, ale v reprezentační kabině je vždycky super nálada a parta.

Jaké máte před sebou cíle do sezony?
To je těžké. Já jsem si před sebe nikdy žádné velké cíle nedával. Když se mi naskytla možnost, chtěl bych se pokusit o dvacítky. Chci odehrát nějak rozumně Chance ligu, mít nějaké body a udělat stoprocentně týmový úspěch. Kdyby to šlo dobře, chtěl bych se podívat zpátky do hradeckého áčka, kde jsem nastoupil loni.

Dominik Sklenář

Dominik Sklenář | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz