Šik se poprvé trefil v extralize: Vždy byl můj sen dát první gól za Vary

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Páté kolo skupiny o umístění svedlo proti sobě Chomutov a Karlovy Vary. S Energií už to vypadalo zle, ovšem vyrovnání ve třetí části zápasu zařídil Otakar Šik, jenž v 53. minutě svou první brankou v Tipsport extralize snížil na rozdíl jediného gólu a o čtyři minuty později dokonce vyrovnal. Zejména druhý gól stál opravdu za to, jelikož osmnáctiletý útočník objel branku a zasunul puk za bezmocného Dominika Pavláta.

HokejkaTV

Páteční podvečer nabídl duel, v němž už se o nic nehrálo. Oba kluby totiž věděly, co je v následujících týdnech čeká. Ovšem ráno před zápasem se na internetu objevila zpráva, že chomutovskou kabinu zasáhla střevní epidemie. Piráti tak do zápasu poslali tým složený převážně z juniorů, na ledě to bylo poznat. Karlovy Vary měly jedinečnou šanci na vítězství, ale opak se stal pravdou. Mladé pušky Severočechů totiž vyválčily cenné dva body.

„Podle mého to byl úplně jiný hokej. Dnes ráno jsme se dozvěděli, že Chomutov bude hrát v omlazené sestavě, a že nastoupí téměř celá juniorka. Myslím si, že to bylo i vidět na výkonu Chomutovských, protože hráli juniorský hokej. Bylo to úplně jiné, ale podle mého jsme podali dobrý výkon,“ hodnotí střetnutí Otakar Šik.

„Protože jsem byl celý rok v Litoměřicích, zvykl jsem si více na seniorský hokej. Takže pro mě je lepší hrát v seniorském stylu hokeje,“ vrací se k pojetí hry Chomutova. Osmnáctiletý útočník má raději dle svých slov mužskou kategorii, v níž sbíral zkušenosti především v Chance lize, kde zaznamenal patnáct kanadských bodů.

„Je to skvělý pocit. Vždy to byl můj sen dát první gól v extralize za Vary, protože jsem tam vyrůstal a hrál za ně celý život.“

Piráti po čtyřiceti minutách odcházeli do kabin spokojenější, jelikož Adam Raška překonal nejprve Filipa Novotného a po vystřídání brankářů také Jakuba Kašpara. Jenže Západočeši nesložili zbraně a zásluhou Otakara Šika vyrovnali. Pro odchovance karlovarského hokeje to byly první dva zásahy v nejvyšší soutěži.

„Řekli jsme si, že musíme dát rychlý gól, což se bohužel nepodařilo. Naštěstí to tam potom spadlo a měli jsme ještě více šancí, ale na hokejkách byla smůla,“ popisuje úkoly určené od trenérů do poslední dvacetiminutovky. „Je to skvělý pocit. Vždy to byl můj sen dát první gól v extralize za Vary, protože jsem tam vyrůstal a hrál za ně celý život,“ vypráví pocity po vstřelené brance. Jeho radost byla značná, vždyť talentované křídlo v explozi emocí naskočilo na plexisklo a poté se mohlo radovat se spoluhráči.

Před prvním gólem se osmnáctiletý útočník ocitl osamocený před brankou a najednou se před ním objevil odražený puk, který poslal nad ramenem chomutovského gólmana do bližší šibenice. „Puk se ke mně odrazil, zavřel jsem oči a prostě do něj plácnul. Naštěstí to tam spadlo,“ říká s úsměvem na tváři. O čtyři minuty později se Otakar Šik radoval podruhé, když objel domácí klec a zasunul černou gumu kolem tyče za brankovou čáru. „Dominik Pavlát podal výborný výkon. Ale viděl jsem, že se na první tyči zasekl, tak jsem branku zkusil rychle objet a šoupnout mu do ní puk. Prostě mi to vyšlo,“ líčí.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Díky dvěma trefám utkání doputovalo do prodloužení, v němž měla Energie více šancí. Ovšem Dominik Pavlát zamknul branku a předváděl až „Haškovské zákroky“. Na mladém brankáři si postupně vylámali zuby Tomáš Rachůnek, Adam Lapšanský, Martin Kohout a znovu prvně jmenovaný. „On podal suprový výkon! Smekám před ním klobouk, v devatenácti letech předvedl takový výkon. Ale říkám, měli jsme i trochu smůly,“ obdivuje maskovaného muže v brankovišti Chomutova.

„Půjdeme do posledního zápasu na sto procent, protože diváci nás celý rok podporovali naplno.“

Když Martin Pešout volil hráče na samostatné nájezdy, ve druhé sérii ukázal právě na Otakara Šika. Odchovanec karlovarského hokeje nic nevymýšlel a střelou zápěstím orazítkoval pravou tyč pirátské svatyně. „Věděl jsem, co udělám. Koukal jsem se na něj, protože první jel Venca Skuhravý, tak jsem si všiml, že brankář je hodně zalezlý v bráně. Řekl jsem si, že zvolím tuto variantu, protože na trénincích mi to vždy vyšlo. Bohužel přišla smůla a tyčka,“ krčí rameny mládežnický reprezentant.

V posledním střetnutí v rámci play out přijedou do Karlových Varů poslední Pardubice. Energie se bude chtít rozloučit s fanoušky a sezonou vítězstvím. Poté už Západočechům začne zasloužené volno, po kterém bude následovat příprava na další ročník v nejvyšší soutěži. „Půjdeme do posledního zápasu na sto procent, protože diváci nás celý rok podporovali naplno. Proto my do zápasu půjdeme také naplno, abychom ho pro ně vyhráli,“ burcuje na závěr.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz