Šik o nováčcích: Podali super výkon. Finy jsme mohli porazit, říká Dvořák

Foto: Martin Voltr

(PIEŠŤANY, od našeho zpravodaje) Na turnaji v Piešťanech skončila česká devatenáctka třetí, což odpovídalo možnostem nezkušeného kádru. Na jednu stranu mohl bodovat proti Finům, na druhou musel být vděčný za závěrečné vítězství nad Slovenskem, které hodně stálo na brankáři Danielu Dvořákovi.

HokejkaSHOPvanoce

Dvořák možná ani tak těžkou šichu nečekal. Slováci nakonec český tým přestříleli 33:22, ve třetí třetině hodně zabrali a zabojovali, jenže ani to jim nestačilo. Češi vyhráli 3:1 i díky rozdílu mezi oběma gólmany.

„Oni hráli podobný hokej jako my. Měli jsme větší štěstí v koncovce, což bylo asi nejdůležitější,“ soudí Daniel Dvořák. Mladíci sice inkasovali jako první, ale to je nesrazilo a ještě v úvodní třetině dvěma góly skóre otočili. „Na střídačce jsme si řekli, že se nesmíme položit, že musíme dál hrát naši hru. Jak nám tam padl gól, už to ze všech spadlo. Myslím, že jsme se oproti dvěma předchozím zápasům tlačili do brány a hráli jednoduchý hokej,“ shrnuje autor vyrovnávací trefy Otakar Šik.

Rozdílové branky pak vstřelili dva hráči, kteří byli na své první reprezentační akci – vítkovický Petr Fridrich a slávista Robin Všetečka. Hlavně Všetečkův gól se zařadil mezi nejkrásnější akce turnaje, jeho průnik přes beka zakončený střelou do růžku neměl chybu.

Dvořák o sezoně: V lednu už se na to dalo dívat

„Určitě jsem jim to přál, protože vím, jaký je to pocit, když jsem dal svůj první gól já,“ usmívá se Šik. Z výkonu méně zkušených hokejistů na turnaji měl dobrý pocit. „Myslím, že všichni podali super výkon. Akorát v prvním zápase byli ze začátku trochu zakřiknutí, ale potom už to z nich spadlo,“ soudí.

I Dvořák už byl v týmu jedním z mazáků, kteří měli dalším ukazovat cestu. „Řekl bych, že noví hráči se ukázali v poměrně dobrém světle. Samozřejmě jim zkušenosti trochu chyběly, ale dali do toho všechno a ukázali, že na to mají,“ vzkazuje gólman.

Tři body zařadily české mužstvo na třetí místo. Rusko bylo na turnaji nad jejich možnosti, porážka 0:6 o tom svědčí víc než dobře. Víc mohla reprezentanty mrzet úvodní prohra 4:6 s Finskem. Na začátku druhé třetiny totiž vedli o dva góly, jenže pak zápas ztratili.

Na mistrovství bych se chtěl probojovat, hlásí Šik

„Myslím, že jsme Finy klidně mohli porazit. Byla to smůla, nechali jsme si zápas trochu utéct. Klidně jsme mohli být druzí, ale určitě jsme za to třetí místo šťastní,“ hodnotí Dvořák. Podobně jako Češi zápas s Finskem ztratili, zase ten závěrečný se Slovenskem ubojovali – a to se cení. „S klukama jsme si řekli, že poslední zápas sezony musíme vyhrát, ať je to pozitivní. Naštěstí se nám to podařilo,“ oddechl si Šik.

Oba dva patří mezi hráče, kteří mají z aktuálního kádru k účasti na mistrovství světa do 20 let blíž. Pokud budou noví trenéři skládat tým z toho nejlepšího, co budou mít k dispozici, z Piešťan se na domácí šampionát nejspíš podívá jen menší část týmu.

I když se za těch pár měsíců ještě může ledacos změnit, Daniel Dvořák aktuálně bojuje o pozici dvojky za Lukášem Dostálem. „Lukáš je hodně dobrý, asi je to jasná jednička. O dvojku se bude bojovat a vůbec nevím, kdo v tom boji je nebo není. Snažím se na to nemyslet,“ reaguje gólman hradeckého Mountfieldu, který se letos potkal i v Litoměřicích právě se Šikem.

„Určitě bych se chtěl na domácí mistrovství dvacítek probojovat a zahrát si extraligu,“ říká forvard, jenž v Karlových Varech dostával šance v závěru sezony. Zároveň ale ví, že na šampionát by ho spíš posunula lepší pozice v Chance lize. „Podle mě by bylo lepší hrát za Litoměřice s větším ice timem, protože bych nastupoval na všechny různé situace,“ dodává Otakar Šik.

Jsme rádi, že jsme třetí místo urvali, říká Vlach

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz