Sestupu se vyhneme, věří Koláček. Pirátský tým chce skládat z místních

Foto: Kateřina Kundertová

Víc ledu než většina vrstevníků si nyní užijí mládežníci v Chomutově. Dorostenci pod taktovkou Kamila Koláčka si zabruslí hned třikrát v týdnu. Jaký má nový hlavní kouč k dispozici kádr? A jak se mu spolupracuje s Angelem Krstevem?

partneři českého hokeje

Třikrát ráno na ledě, pětkrát odpoledne venku. Takový program čeká mladé Piráty v závěrečných čtyřech týdnech suché letní přípravy, do kterých nyní vstoupili.

„Vzhledem k tomu, že sezona skončila hodně brzo, je parádní věc, že můžeme už teď na led. Samozřejmě tam nebudeme honit žádnou kondici, na to máme letní přípravu, ale led je určitě prospěšný,“ říká na klubovém webu hlavní kouč dorostenců Kamil Koláček.

Hlavně jeho svěřencům přišlo zpestření vhod. „Nahrazuje to jeden ranní trénink na suchu, ale zase jsme k tomu přidali trochu posilovny. A běhat budeme chodit stejně,“ slibuje trenér, že žádné úlevy se začátkem nové fáze určitě nenaplánoval.

„Na každém tréninku je vidět únava už po deseti minutách, ale jsou to jenom herci,“ směje se Koláček. „Myslím, že to zvládají bez problému. Mají věk, jaký mají, takže je potřeba občas zakřičet a šlápnout po nich, ale teď určitě nejsme ve stádiu, že bychom museli řvát,“ doplňuje.

S týmem bude v tomto duchu pokračovat do 3. července, pak dá hráčům dvoutýdenní volno a 20. července se všichni rozjedou naplno. Kamil Koláček je na novou sezonu chystá společně s bývalým elitním obráncem Angelem Krstevem, jenž trenérskou kariéru na rozdíl od něj teprve rozjíždí.

„Sedli jsme si dobře, ale až čas ukáže, jaké to bude spojení. Směrem k dovednostem Angel bude mít na starosti obránce a já útočníky. Plus určitě bude mít prostor i do normálního tréninku, aby ho vedl,“ hlásí někdejší produktivní forvard chomutovského KLH.

Jak dále vysvětluje, s Krstevem si porozuměl i po stránce pohledu na hokej. „Nechceme, aby nám hráči puky od sebe odpalovali a zbavovali se jich jenom za cenu toho, že se dostaneme za modrou čáru,“ popisuje s tím, že jeho nový parťák do realizačního týmu i k hráčům zapadl.

„Umí udělat legraci, ale zvládne i zařvat. Spoustu jmen už si pamatuje, a to jsem měl u některých problém i já, jak byli všichni na ledě zase stejní. Venku už bych řekl, že neví jenom ojediněle. Normálně mi hlásí kluky, kteří třeba dobíhají,“ culí se Koláček.

Chomutovští trenéři už mají soupisku na novou sezonu téměř hotovou. Přibyde na ni ale ještě jeden brankář. Na společných trénincích chybí jen dva útočníci, kteří se připravují v domácích podmínkách – Tarik Mahmutovič a Moisej Vasilevskij.

„Další doplnění neplánujeme, pokud by se však něco naskytlo, nebráníme se tomu. Naším cílem je, abychom tým poskládali z místních kluků – z Chomutova a nejbližšího okolí. Někdo odjinud může přijít, ale už je sem nebudeme tahat v takovém množství, jako to bývalo,“ říká Koláček na piratichomutov.cz.

Prvotním cílem jeho týmu v novém ročníku extraligy bude záchrana. Piráti přece jen mezi favority nepatří, spíš musí dávat pozor, aby neodnesli zužování soutěže. „Určitě je to strašák, ale já myslím, že máme dostatečně silné mužstvo na to, abychom se tomu vyhnuli,“ povídá trenér.

A nových protivníků v západní skupině se taky nebojí! „Určitě přišli kvalitní soupeři. Já ale jenom vítám, že těch kvalitních zápasů bude víc, a nevidím v tom úplně nějaké zlo,“ dodává Kamil Koláček.

Aktuální kádr dorostu Pirátů Chomutov

Brankáři:
Daniel Ciple, Alexandr Perůtka, Matyáš Hrůza.

Obránci:
Adam Frollo, Dominik Perný, Šimon Rusín, Tomáš Vozár, Dominik Badinka, Vojtěch Husinecký, František Hynek, Dominik Svoboda, Adam Žižka.

Útočníci:
Tomáš Šilar, Jan Ekrt, Jan Vostiňák, Lukáš Novotný, Jan Rindoš, Miroslav Czingel, Martin Starý, Lukáš Machek, Tomáš Skrutek, Dominik Mišovic, Tarik Mahmutovič, Daniel Badinka, Dominik Husa, Nick Zeman, Tobias Kubánek, Moisej Vasilevskij, Daniel Ševčík, Adam Titlbach.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz