Sestup? Musí zvýšit naši motivaci. Patříme mezi elitu, tvrdí slovenský kouč Čacho

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Už v sobotu měli nůž na krku, když v záchranářském souboji se Švýcary prohráli úvodní zápas. Odvetu sice slovenští mladíci zvládli a vyrovnali. V klíčovém třetím utkání ovšem selhali a to znamená jediné. Slovenskou osmnáctku potkal stejně jako v roce 2011 sestup z nejvyšší divize mistrovství světa.

HokejkaTV

„Těžko se mi nyní hledají slova. Nálada není dobrá a všechny nás to mrzí. Neodehráli jsme totiž špatný zápas. Měli jsme puk více na hokejkách, vytvořili jsme si dost příležitostí, jenže jsme neuměli dát góly a soupeř trestal každou naši chybičku,” popisuje hlavní kouč slovenského výběru Viliam Čacho.

Slováci poprvé ze tří záchranářských utkání prohrávali. „Ale nemyslím si, že to bylo rozhodující, protože jsme hráli v podstatě dobře. Za stavu 2:2 jsme měli hodně příležitostí, ale Švýcaři dobře bránili. Blokovali naše střely, nebo jsme netrefili branku,” kroutí hlavou.

V závěru druhé třetiny Švýcaři přidali třetí gól a na startu třetí dvacetiminutovky odskočili do dvoubrankového trháku na 4:2. „To už bylo hodně těžké. Hodně jsme chtěli, bohužel puky odskakovaly na jejich hokejku. Když už zápas takhle vypadal, byla na naší straně vidět velká nervozita i frustrace hráčů,” přiznává.

Slovenští mladíci nakonec prohráli v poměru 3:6 a opouští elitu, jako se jim to přihodilo už před osmi lety. „Hraje se na góly, které jsme nedali, a vypadli jsme. Mrzí nás to i kvůli ročníku 2002, který bude muset zabrat a vyškrábat se zase nahoru,” pokračuje Čacho.

Sojka? Nejlepší hráč, od ostatních se čekalo víc

Slováci na turnaji vyhráli jediný zápas. „První tři zápasy (proti Rusku, USA a Švédsku - pozn. red) byly extrémně těžké. Tahle tři mužstva hrají o medaile. Pak už jsme potřebovali vyhrát. Proti Lotyšsku jsme to nedali a mužstvo upadlo do špatné situace,” ví jednačtyřicetiletý kouč.

Kromě bídné koncovky slovenské mužstvo srazila také nedostatečná podpora obránců směrem do ofenzivy. „Když se snažíme přečíslovat, musí obránci podpořit útok. Dostali jsme hodně gólů, když byl puk na modré, což by se nemělo stávat. Chyběly nám i góly obránců a lepší ofenzivní hra na modré čáře,” tvrdí.

Některé opory navíc nesplnily předpoklady lídrů a výsledkem je sestup. „Udělali jsme hodně individuálních chyb. Dominik Sojka byl naším nejlepším hráčem, ale od ostatních jsem očekával, že to budou tahat a více se prosazovat. Možná měli sami hráči příliš velká očekávání, v prvních zápasech nebodovali a sami sebe ukopali dole,” zamýšlí se.

Příští rok tak bude slovenská osmnáctka bojovat na mistrovství světa první divize o návrat mezi nejlepší mládežnické celky. Některé hráče ročníku 2002 už měli Slováci v týmu nyní. „Věřím, že se poučí, příští rok budou lídry týmu a mistrovství zvládnou. Doufám, že sestup pro nás bude znamenat i zvýšení motivace, abychom byli co nejdříve zpět mezi elitou. Patříme tam a věřím, že ročník 2002 postoupí zpátky,” uzavírá Viliam Čacho.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz