Šestnáctka už přepíná pozornost do Ruska, pokračují Šedivý či Marha

Šimon Marha | Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

Sotva dohráli dva zápasy ve slovenské Skalici, čeští hokejisté ročníku 2003 se teď už upínají k poslednímu a nejlepšímu turnaji sezony. Ve čtvrtek zamíří do ruského Almeťjevsku, kde zkusí potvrdit progres z letošních akcí a získat jednu z medailí.

HokejkaTV

Soupisku na turnaj čtyř zemí uzavřeli trenéři až po dvojutkání na Slovensku, kde měl český tým poloviční úspěšnost. Petr Haken ukázal na čtyři hráče z kádru, kteří budou pokračovat na závěrečnou akci – obránce Jakuba Šedivého a Tomáše Machů a útočníky Jakuba Kose a Šimona Marhu. První tři už ani nenastoupili ke druhému zápasu a šetřili síly.

Všichni čtyři se zúčastnili nedávného mistrovství republiky dorostu, na akci potkají i další spoluhráče, kteří zaplnili ostatní volná místa na soupisce. Ať už to jsou vítkovický Ondřej Cubo, brněnský Jakub Brabenec, hradecký Lukáš Pajer či liberecký David Putz.

Dostalo se rovněž na Daniela Herčíka z Pardubic a Martina Ryšavého z Přerova. Ti všichni měli původně hrát proti Slovákům, ale nakonec se posunuli rovnou do „elitního“ kádru.

Jakub Kos

Jakub Kos | Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

V brance se bude český výběr spoléhat na Daniela Krále a Tomáše Suchánka, kteří jsou společně s Filipem Maláčem (jenž odjel se sedmnáctkou do Švýcarska) a Oliverem Šatným nejvytěžovanějšími gólmany letošního roku. Dominantní role v poli mají Matouš Menšík či Stanislav Svozil, jejichž zkušenosti a kvality by teď měly vystoupit na povrch.

Národní tým chce vylepšit poslední místo z únorového turnaje ve Finsku. Tehdy sebral dva body vítězným Švédům, o gól padl s Rusy a o dva s Finy. „K dokonalosti to má hrozně moc daleko. Ale zase je vidět posun nejen na hráčích, ale i na celém týmu. Za to jsme moc rádi,“ říkal tehdy Petr Haken.

Turnaj v Almeťjevsku zahájí jeho svěřenci v pátek proti Švédsku, druhý den vyzvou domácí sbornou a na závěr Finsko.

Tomáš Machů

Tomáš Machů | Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

Nominace na turnaj v Rusku

Brankáři:
Daniel Král
(Havlíčkův Brod), Tomáš Suchánek (Přerov).

Obránci:
David Jiříček (Plzeň), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), David Moravec (Jihlava), Ondřej Cubo, Tomáš Machů (oba Vítkovice), Jakub Šedivý (Liberec).

Útočníci:
Dominik Soukup (Plzeň), Marek Brada (Vítkovice), Matouš Menšík (Jihlava), Michal Ramik (Třinec), Gabriel Szturc (Havířov), Jan Půček (Vsetín), Jakub Altrichter (Slavia Praha), Jakub Brabenec, Jakub Kos (oba Kometa Brno), Daniel Herčík (Pardubice), Šimon Marha, Lukáš Pajer (oba Hradec Králové), David Putz (Liberec), Martin Ryšavý (Přerov).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Václav Eismann a Richard Žemlička
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Video trenér: Jan Zachrla
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Hospodář: Zdeněk Vojtěchovský

Program turnaje v Rusku (Almeťjevsk)

Pátek 12. dubna:
14:00 Česko – Švédsko
17:30 Rusko – Finsko

Sobota 13. dubna:
14:00 Švédsko – Finsko
17:30 Rusko – Česko

Neděle 14. dubna:
14:00 Finsko – Česko
17:30 Rusko – Švédsko

Začátky jsou uvedeny v českém čase, v Rusku je o hodinu víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz