Šestnáctka přivítá v Hodoníně Slováky, do akce jde osm noviců

Foto: Karel Švec, Český hokej

Před úvodním z dvojice turnajů evropské špičky čeká reprezentaci do 16 let menší akce, na níž vyzkouší další hráče ročníku 2004 se solidní výkonností. 22. a 23. ledna se v Hodoníně utká se Slovenskem.

Nový fanshop

Šestnáctka v poslední akci starého roku třikrát těsně nestačila na Rusy, když vstřelila dohromady jen jeden gól. Navzdory tomu ale s průběhem sezony výkony konsolidovala, což bude chtít výsledkově potvrdit především na turnajích čtyř zemí ve Švédsku a Finsku.

Haken po Rusech: Výsledky pozitivní nejsou, ale chválím posun »

V mezidobí se Petr Haken podívá na další adepty národního dresu pro nejdůležitější akce. Do Hodonína se mu v pondělí 20. ledna sjede 23 hokejistů, z nichž osm čeká zápasová reprezentační premiéra. Jsou to obránci Martin Hrbek, Ondřej Hykl a Šimon Němec a útočníci Filip Čáp, Vojtěch Polák, Filip Petrásek, Filip Juříček a Lukáš Plos.

Branku budou proti Slovákům hájit Lukáš Malant a Mario Žalčík, jen na tréninky bude s týmem Michael Schnattinger. Do pole přijedou čtyři mladíci ze zahraničních klubů – už zmiňovaný Němec a také jeho spoluhráč ze švýcarského Rapperswilu Filip Čáp, dále Filip Juříček z Finska a Patrik Brůna dokonce ze Spojených států.

Zápasy se odehrají na Zimním stadionu Václava Nedomanského ve středu 22. ledna od 17 hodin a ve čtvrtek 23. ledna od 14 hodin. Češi se budou chtít svým východním sousedům pomstít za porážku 0:3, která jim hodně pokazila dojmy z úvodu sezony a turnaje v Salcburku.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Lukáš Malant (Chomutov), Mario Žalčík (Hradec Králové), Michael Schnattinger (Kometa Brno – jen na kemp).

Obránci:
Denis Puchala (Vítkovice), Martin Hrbek (Jihlava), Jakub Jerman (Hradec Králové), Filip Krajčík (Vsetín), Ondřej Hykl (Třinec), Patrik Brůna (Northwood School, USA), Šimon Němec (Rapperswil, Švýcarsko), Tadeáš Tůma (Liberec).

Útočníci:
Robin Sapoušek (Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Ondřej Hrabík (Rytíři Kladno), Jonáš Jungwirth (Jihlava), Matěj Novotný (Hradec Králové), František Formánek (Pardubice), Filip Čáp (Rapperswil, Švýcarsko), Vojtěch Polák (Mladá Boleslav), Filip Petrásek (České Budějovice), Filip Juříček (KJT Haukat, Finsko), Ondřej Becher (Havířov), Lukáš Plos (Liberec).

Náhradníci:

Obránci: Matěj Houdek (Plzeň), Adam Werner (Litvínov), Adam Burian (Zlín). Útočníci: Marek Soukup (Plzeň), Matěj Giesl (Hradec Králové), Marek Vlasák (Slavia Praha), Dominik Pavlata (Pardubice), Matyáš Melovský, Matěj Přibyl (oba Vítkovice), František David (Sparta Praha).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Radek Philipp a Richard Lobo
Trenér brankářů: Lukáš Mensator
Lékař: Milan Novotný
Fyzioterapeut: Patrik Grosman
Kustod: Jan Boháč

Program zápasů (Hodonín)

Středa 22. ledna:
17:00 Česko – Slovensko

Čtvrtek 23. ledna:
14:00 Česko – Slovensko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz