Šestnáctka má první skalp Švýcarů. Kluci umí daleko víc, soudí Philipp

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

8. listopadu 2019, 17:53

Martin Voltr

Čeští reprezentanti do 16 let hrají o víkendu společně se svými dívčími protějšky tři utkání v Monthey proti domácímu Švýcarsku. První díl svěřenci Petra Hakena výsledkově zvládli a vyhráli 4:2.

Nový fanshop

Za vítězstvím dovedly české mladíky první a druhá třetina, v nichž vstřelili po dvou gólech. Švýcaři dvěma brankami orámovali průběh, což jim na body nestačilo.

Premiérovou trefu v národním týmu slavil obránce Matěj Prčík, další přidali Jakub Hujer, Adam Bareš a Šimon Slavíček.

„První třetina byla z naší strany nervózní, odskakovaly nám kotouče, nedali jsme si pořádně první přihrávku. Celkově nám chyběl takový pohyb, jaký bychom si představovali, i když jsme tu třetinu vyhráli,“ hodnotí asistent trenéra Radek Philipp.

„Ve druhé jsme zlepšili přechod do útoku, kluci si dokázali nahrát. V šancích jsme ale volili špatná řešení a scházela nám větší pohotovost a agresivita v předbrankovém prostoru. Třetí byla podobná, měli jsme hodně zbytečných ztrát. V útočné fázi jsme to měli řešit s větším klidem,“ pokračuje.

Přesto Češi vývoj skóre poměrně jasně kontrolovali. Čím si však sami přidělali obrovskou práci, to byla špatná disciplína. Hráli totiž osm oslabení! „Naše vyloučení byla mnohdy zbytečná, podržel nás brankář, kterému mužstvo určitě děkuje,“ komentuje Philipp výkon královéhradeckého Maria Žalčíka (na snímku), jenž uspěl ve své reprezentační premiéře.

Nevýrazný výkon lze přičíst prvnímu utkání, po dlouhé cestě autobusem to takhle ze strany hostujícího týmu často bývá. I když to nemůže být výmluva. „Ano, kluci byli v prvním zápase malinko nervózní. Sice jsme vyhráli, ale je v nich daleko víc, jenom to ze sebe musí dostat. Určitě umí hrát daleko lepší hokej,“ pokyvuje asistent Petra Hakena.

„Víc“ mohou hráči českého ročníku 2004 ukázat v sobotní večerní odvetě. „Chtěli bychom do ní vstoupit daleko lépe a odehrát ji s větším nasazením, agresivitou a důrazem v útočné třetině,“ doplňuje Radek Philipp.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Taibel, 51. Schild (Taibel) – 10. Prčík (Alscher, Šapovaliv), 12. Hujer (Rymon, Jungwirth), 38. Adam Bareš (Trunda), 39. Slavíček (Hrdlička).
Rozhodčí: Castelli, Ruprecht – Stalder, Urfer.
Vyloučení: 3:8, navíc Adam Bareš (Česko) 10 minut.
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Švýcarsko: Morf – Füllemann, Dionicio, Christe, Naber, Leibzig, Comolli, Bichsel, Wyser – Greuter, Taibel, Müller – Schild, Reinhard, Offner – von Bergen, Kilchenmann, Namalgue – Szczepaniec, Weber, Muff. Trenér: Derungs.
Česko: Žalčík – Hamara, Čech, Alscher, Puchala, Hrdlička, Prčík, Němec – Trunda, Šapovaliv, Adam Bareš – Slavíček, Kulich, Giesl – Rymon, Hujer, Jungwirth – Šiler, Sapoušek, Becher – Soukup. Trenéři: Haken, Philipp a Lobo.

Další program zápasů (Monthey)

Sobota 9. listopadu:
19:30 Švýcarsko – Česko

Neděle 10. listopadu:
16:30 Švýcarsko – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz