Senzační Dostál. Vynuloval lídra, a málem dal ještě gól!

Foto: Timo Koistinen, ilves.kuvat.fi

Každého českého fanouška to musí moc těšit: Brankářská jednička reprezentační dvacítky Lukáš Dostál chytá ve Finsku snad každým týdnem lépe a lépe. No a teď mohl přidat ještě neskutečný kousek...

HokejkaSHOPvanoce

Lukáš Dostál je vedle Justuse Annunena druhým juniorem, který pravidelně chytá finskou nejvyšší soutěž. Oproti svému domácímu vrstevníkovi má sice horší čísla (Annunen působí v silném Kärpätu), ale větší vytížení. Letos nastoupil do 15 z 20 utkání Ilvesu Tampere, který i jeho zásluhou stoupá tabulkou. Teď už je na čtvrtém místě.

Stejná příčka patří i brněnskému odchovanci v brankářských statistikách. Záříjový průměr tří inkasovaných gólů na zápas stlačil v říjnu pod dva a v listopadu už na jeden! Celkem se chlubí úspěšností 91,81 % a průměrem 1,88.

V pátek vychytal první letošní čisté konto. A zrovna v městském derby proti Tappaře, dosavadnímu lídrovi tabulky. Potřetí vyprodaný souboj vyhrál Ilves před 7300 diváky 1:0, Dostál kryl všech 24 střel.

To ale nemuselo být všechno. Když Tappara v závěru sáhla k power-play, český brankář zastavil nahozený puk a zkusil přes celé hřiště trefit prázdnou klec. Chybělo mu opravdu málo!

Na nedávném turnaji reprezentačních dvacítek Dostál znovu potvrdil, že v českém brankovišti aktuálně nemá konkurenci. Jeho forma je před mistrovstvím světa vynikající zprávou.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz