Semináře Pojď hrát hokej navštívili zástupci 83 klubů, Ščerban šel příkladem

Foto: ČSLH

123 zástupců z 83 klubů – takovou účast měla letošní série trojice seminářů, kterou Český svaz ledního hokeje připravil pro oddíly zapojené do projektu Pojď hrát hokej.

Nový fanshop

Semináře byly zaměřené nejen na stěžejní náborový projekt, kterým svaz v posledních letech pomáhá přivádět k hokeji velké množství dětí, ale i další témata a novinky okolo práce s mládeží. Úvod obstaraly informace o dotačních programech, v jejichž rámci mohou kluby získat finanční podporu pro své fungování.

Projekt Výstroj pro nejmenší pomáhá snížit finanční náročnost i rodičům, oporu pro aktuálně 75 klubů napříč celou zemí zase představují profesionální trenéři do malých klubů. Řeč byla například i o Sportovních centrech mládeže.

Pokud jde o samotný projekt Pojď hrát hokej, činovníci si vyslechli informace o tom, jak se do něj registrovat a s jakou pomocí od svazu můžou počítat. Pomalu se začnou chystat na další Týden hokeje, s nímž byla spojena i další část semináře. Během té byly představeny nejčastější chyby, kterých se kluby v minulosti v souvislosti s pořádáním této akce dopouštěly.

Foto: ČSLH

Semináře, primárně určené pro sekretáře, manažery a trenéry z klubů, kteří organizují mládežnický hokej, se tentokrát konaly ve třech městech – Olomouci, Praze a Jihlavě. Pozitivní odezvu měly nejenom u posluchačů, ale i pořadatelů.

„Jsme rádi, že zástupci klubů na naše semináře dorazili stejně jako loni v hojném počtu. Snažili jsme se obsah semináře obměnit tak, aby se všichni příchozí dozvěděli zase nové informace. Věříme, že si zástupci klubů odnesli několik zajímavých poznatků, které využijí během své práce v mládežnickém hokeji,“ uvedl Ondřej Kalát, jenž má v rámci projektu Pojď hrát hokej na starosti web, sociální sítě a kampaně.

Foto: ČSLH

Účastníkům přednášeli rovněž zástupci samotných klubů. Inspiraci dostali od Pavla Neumana z Přerova, Blanky Jiskrové z Karlových Varů a Bedřicha Ščerbana z Jihlavy. Ze jmenovaných klubů si ostatní mohou vzít v řadě ohledů příklad, třeba posledně jmenovaná Dukla se úspěšně snaží zabudovávat vlastní odchovance do A-týmu.

„V tomto ohledu jsme na špičce. I proto mě svaz oslovil, jestli bychom se podělili o naše know-how s ostatními kluby a prezentovali jim naši filosofii. Dukla je známá dobrou prací s mládeží,“ uvedl Ščerban v rozhovoru pro jihlavský YouTube kanál.

Na semináři představil počty hráčů, kteří v klubu vyrostli a následně si zahráli za seniorský celek. V postupové sezoně 2016/17 tvořili polovinu kádru, nyní před startem dalšího ročníku ve WSM Lize jsou na tom zatím stejně. Co se týče výchovy hráčů, speciálně se Ščerban zastavil u brankářů.

„Myslím, že to je naše výkladní skříň. V tomhle směru jsme velmi úspěšní,“ podotkl jihlavský jednatel s připomínkou Davida Ritticha, Josefa Kořenáře, Jakuba Škarka a částečně i Miroslava Svobody – v rámci svých věkových kategorií špičkových českých strážců.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz