Sedmnáctka vyhrála ve Finsku první duel, vrací se s nepříznivou bilancí

Foto: Jukka Salminen, leijonat.fi

29. prosince 2017, 20:27

Martin Voltr

Čeští hokejisté do 17 let se o Vánocích vydali na trojzápas do Finska, kde skončili s negativní bilancí jednoho vítězství a dvou porážek. Úspěch zapsali hned na úvod, kdy dokonce neinkasovali, ovšem dál už se jim tolik nevedlo.

Fanshop

Hokejisté ročníku 2001 se v letošní sezoně utkali s Finskem poprvé. Loni v šestnáctce měli bilanci nerozhodnou 1:1, v obou případech určil rozdíl jediný gól. Svěřenci trenéra Petra Hakena nyní odehráli tři duely ve třech různých městech.

Sestřih prvního utkání »

Štěstí jim přineslo Joensuu, kam dorazila největší návštěva – přes 1500 diváků. Čeští mladíci předvedli bezchybný výkon do defenzivy, Lukáš Pařík pochytal všech 19 finských střel. Vítěznou branku vstřelil už v první třetině Tomáš Zeman, pojistku přidal ve třetí části Radek Mužík.

Sestřih druhého utkání »

Odvetu začali mnohem lépe domácí hokejisté. Na půdě Savonlinny v úvodní části přestříleli český tým 13:4, chvíli po přestávce vedli dokonce už 3:0. Pak se ovšem v rychlém sledu trefili Martin Lang s Jaromírem Pytlíkem a Češi sahali po vyrovnání. Na třetí gól ale nedosáhli a v posledních jedenácti minutách ještě dvakrát inkasovali.

Sestřih třetího utkání »

Druhý duel odchytal Jan Škorpík, na třetí v Imatře se do české klece vrátil Pařík. Nebyl to ale jeho výkon, co rozhodovalo. Národní tým se tentokrát vůbec neprosadil, na domácím brankáři Piiroinenovi si vylámal zuby, když nedal ani gól ze 29 střel. Naopak mu znovu ujel začátek, v rozmezí minuty dvakrát inkasoval a Finové pak skórovali ještě potřetí v polovině duelu. Díky tomu obrátili celkovou bilanci na svou stranu.

FINSKO – ČESKO 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), hráno v Joensuu

Branky a nahrávky: 17. Zeman (Koffer, Křemen), 49. Mužík (Kučeřík, Najman).
Vyloučení: 3:2.
Bez využití.
Střely na branku: 19:24 (2:8, 6:8, 11:8).
Diváci: 1537.
Nejlepší hráči: Patrik Puistola – Tomáš Zeman.

FINSKO – ČESKO 5:2 (2:0, 1:2, 2:0), hráno v Savonlinně

Branky a nahrávky: 3. Pärssinen (Miettinen), 17. Räty (Pärssinen), 22. Loponen (Simontaival, Puistola), 50. Lahnaviik, 57. Intonen (Puistola, Simontaival) – 29. Lang (Mužík, Najman), 31. Pytlík (Peterek, Najman).
Vyloučení: 4:4, navíc Piironen (Finsko) 10 minut.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 27:23 (13:4, 6:12, 8:7).
Diváci: 538.
Nejlepší hráči: Kalle Loponen – Radek Mužík.

FINSKO – ČESKO 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), hráno v Imatře

Branky a nahrávky: 8. Simontaival (Puistola, Intonen), 9. Tuomaala (Myllylä, Koskenkorva), 30. Loponen (Simontaival, Puistola).
Vyloučení: 4:8.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 34:29 (17:9, 6:8, 11:12).
Diváci: 908.
Nejlepší hráči: Kasper Simontaival – Martin Beránek.

Soupiska českého týmu

Brankáři:
Jan Škorpík (Sparta Praha), Lukáš Pařík (Liberec).

Obránci:
Šimon Kubíček (České Budějovice), David Homola (Třinec), Radek Kučeřík, Jan Mlčák, Adam Studený (všichni Kometa Brno), Jakub Prchal (Sparta Praha), Jakub Žůrek (Liberec).

Útočníci:
Radek Mužík, Martin Lang (oba Plzeň), Martin Beránek (České Budějovice), Jonáš Peterek (Třinec), Adam Najman (Jihlava), Filip Koffer, Tomáš Zeman (oba Pardubice), David Vitouch (Sparta Praha), Adam Křemen (Karlovy Vary), Jaromír Pytlík (Žďár nad Sázavou), Jakub Rychlovský (Liberec), Theodor Pištěk (Örebro, Finsko), Ondřej Pšenička (Sparta Praha).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Václav Eismann
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Hospodář: Zdeněk Vojtěchovský
Lékař: MUDr. Marek Frajt
Videotrenér: Jan Zachrla

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz