Sedmnáctka v odvetě zabrala. Slovákům tentokrát nedala šanci

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mnohem lepší představení v odvetě se Slovenskem dovedlo české reprezentanty do 17 let k jednoznačnému vítězství 4:1. Národní tým v Hodoníně přestřílel soupeře 41:17, výsledný rozdíl se zrodil ve druhé třetině.

HokejkaSHOPvanoce

Chce se říct – konečně. Česká sedmnáctka zatím letos měla se Slováky velké problémy, na turnaji ve Füssenu východním sousedům podlehla, v pondělní bitvě ve Skalici jim nedala 55 minut gól, ale nakonec zvítězila 2:1 v prodloužení. Tentokrát už došla k úspěchu bez zaváhání.

O všem rozhodla ve druhé třetině, kterou na střely vyhrála 16:3!

Češi do ní měli bleskový vstup: Za 121 sekund vedli 2:0. Nejdřív vystihl špatnou slovenskou rozehrávku Adam Měchura a jeho střelu dotlačil do brány Petr Gajda. Potom ujeli do přečíslení Šimon Frömel s Ivem Sedláčkem, prvně jmenovaný si s parťákem narazil a pálil přesně. Pro Frömla to byl premiérový gól ve 12. reprezentačním utkání.

Další tlak svěřenci Václava Eismanna nevyužili, ale před přestávkou už dali uklidňující třetí branku. V dalším brejku se Matyáš Budina odpoutal od obránce tak, aby mu Marek Brada mohl poslat prudkou nabídku přesně na hokejku.

Čtvrtou pojistku přidal v 54. minutě Adam Měchura, tedy jeden z pěti hráčů, kteří se k týmu připojili až na úterní odvetu. Liberecký útočník na brankovišti dokončil sebevědomou akci Alexandra Remeše.

Vítězství mohlo podtrhnout čisté konto, to ale nakonec Patrik Hamrla slavit nemohl – špatně vyřešenou situaci po buly potrestal volný Ľubomír Kupčo, který tak skóroval i ve druhém utkání.

ČESKO – SLOVENSKO 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Gajda, 23. Frömel (Sedláček), 39. Budina (Brada), 54. Měchura (Remeš, Gajda) – 56. Kupčo (Horváth, Štetka).
Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Rožánek.
Vyloučení: 4:5, navíc Marcel (Česko) 10 minut.
Bez využití.
Střely na branku: 41:17 (9:7, 16:3, 16:7).
Diváci: 135.
Nejlepší hráči: Marek Pelda – Rastislav Eliaš.
Česko: Hamrla – Jasečko, D. Moravec, Špaček, Ticháček, Machů, Šindelek, Fajmon, Pelda – Brada, Altrichter, Půček – Gajda, Měchura, Remeš – Sedláček, Kučera, Frömel – Marcel, Slavík, Budina. Trenéři: Eismann, Žemlička a Zachrla.
Slovensko: Eliaš – M. Mešár, Groch, Rajzík, Kliment, Kocúr, Socha, Benedikt – Šotek, Šramaty, Štetka – Kupčo, Demek, Horváth – F. Mešár, Babeliak, Ožvald – Rajčan, Svitač, Malík. Trenéři: Lipansky a Herus.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz