Sedmnáctka startuje tradičně v Třemošné, Beran pozval 28 hráčů

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

12. června 2018, 19:11

Martin Voltr

Už v sobotu čeká první společný sraz v nové sezoně hokejisty české reprezentace do 17 let. Ročník 2002 letos bude mít na co navazovat, tedy na bronz svých předchůdců na World Hockey Challenge v Kanadě.

Nový fanshop

Detailní znalost hokejistů ročníku 2002 bude hlavní výhodou hlavního trenéra Karla Berana, který se s nimi letos přesunul od nejmladší reprezentace. Vedle něj a Radima Skuhrovce naopak prožije trenérskou premiéru Libor Procházka.

Na první kemp dostali pozvánku tři brankáři, 10 obránců a 15 útočníků. V nominaci nechybí Pavel Novák, jenž koncem června zamíří se staršími hokejisty na kemp osmnáctky, podobně třeba ani Tomáš Chlubna, se 24 body nejproduktivnější hráč loňské šestnáctky. Naopak dva hokejisté ještě za reprezentaci nenastoupili – brankář mistrů mladšího dorostu, hradecký Tomáš Sajdl, a útočník Robin Kaplan, jemuž se výtečně dařilo v Šumperku.

Soustředění národního týmu bude v Třemošné probíhat souběžně s úvodním kempem výběru U16. Hokejisté se sejdou v sobotu 16. června odpoledne, konec je naplánován na podvečer ve středu 20. června.

Podobně jako většina ostatních reprezentací, také sedmnáctka v červenci poměří síly se Švýcarskem. Po dalším kempu v Třemošné zamíří do Romanshornu, kde sehraje tři přípravná utkání s domácím týmem – 19., 20. a 21. července.

Nominace týmu U17 do Třemošné

Brankáři:
Pavel Čajan (Liberec), Jan Bednář (Karlovy Vary), Tomáš Sajdl (Hradec Králové).

Obránci:
Jan Hampl (Liberec), Jakub Naar (Hradec Králové), Ondřej Baláž (Litvínov), Václav Svach (České Budějovice), Vladimír Kremláček, Tomáš Pánek (oba Plzeň), Jan Sedláček (Kometa Brno), Michael Krutil (Letňany), Marek Bláha (Sparta Praha), Dominik Vacík (Havlíčkův Brod).

Útočníci:
Jan Cikhart (Liberec), Jan Myšák, Lukáš Stehlík (oba Litvínov), Pavel Novák (České Budějovice), Sebastian Malát (Plzeň), Jakub Malý (Kometa Brno), Robin Kaplan, Joshua James Mácha (oba Šumperk), Nico Geidl, Pavel Matěj (oba Třinec), Michal Gut, Josef Koláček (oba Chomutov), Michal Rouha (Pardubice), Jakub Konečný (Žďár nad Sázavou), Tomáš Chlubna (Jihlava).

Náhradníci:

Obránci: Tadeáš Talafa (Zlín), Tomáš Perička (Hradec Králové), Jan Starý (Liberec). Útočníci: Tobiáš Handl (Olomouc), Dominik Luža (Zlín), Michal Simon (Mladá Boleslav), Václav Adamec (Plzeň), Dominik Binias (Fribourg, Švýcarsko), Tomáš Urban (Kladno).

Realizační tým:

Manažer: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Libor Procházka, Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Hospodář: Pavel Štechmüller

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz