Sedmnáctka startuje s Rusy. Po olympiádě si věříme, předesílá Hampl

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po skončení tuzemských mládežnických soutěží se rozjel maraton reprezentací. Nezahálí ani výběr do sedmnácti let, který v únoru vyhrál Evropský olympijský festival mládeže a nyní ho čeká evropskou elitou obsazený turnaj pěti zemí ve Švýcarsku. V družině Karla Berana nechybí ani vysoký zadák Jan Hampl, který chce na závěr sezony medaili.

HokejkaTV

Jan Hampl patří ke stálicím v reprezentačním výběru do sedmnácti let, ale i přesto ho nominace na přípravný kemp a turnaj ve Švýcarsku potěšila. „Když vyšla nominace, měl jsem velkou radost a těšil jsem se, protože tady máme super partu,“ libuje si vysoký zadák.

Hlavní kouč Karel Beran se svými svěřenci strávil čtyři dny trénováním v Karlových Varech, odkud se následně národní tým přesunul do Basileje. „Měli jsme čtyři ledy denně po 45 minutách, takže jsme toho měli poměrně hodně. Pracovali jsme na taktice, například jsme zkoušeli různé signály a pohyb v útočném nebo obranném pásmu,“ vypráví Hampl.

Někteří hráči šli do národního týmu v podstatě rovnou z klubového zatížení play off, jiní – a s nimi i Hampl – měli pauzu delší. „Na ledě se cítím dobře. Sice jsem z tempa po play off na chvíli vypadl, ale po příjezdu na reprezentaci jsem se do toho zase rychle dostal,“ říká.

„Rusové mají výborný tým, každý zápas je hodně těžký, ale po vítězství na olympiádě si určitě věříme.“

Národní tým zahájí turnaj s Ruskem, proti kterému zvládl i vstup do olympijského festivalu. „Rusové mají výborný tým a každý zápas je proti nim hodně těžký. Po vítězství na olympiádě si na ně určitě věříme a uděláme všechno pro to, abychom do turnaje vstoupili úspěšně,“ slibuje Hampl, jenž si mezi soupeři nevybírá.

Sedmnáctka následně vyzve domácí Švýcary, Finsko a na závěr Švédsko. „Je mi jedno, proti komu hraju. Těším se na každý zápas a obzvlášť, když je to na mezinárodní úrovni,“ praví Tygr, který se může těšit z početného zastoupení klubových spoluhráčů. „Je super, že jsme tu z Liberce čtyři – brankář, dva obránci a útočník. Vnímám to jako úspěch jednotlivců, ale i klubu,“ uvádí.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentaci se na podzim nevydařil World Hockey Challenge v Kanadě, v únoru už ale vyhrála EYOF a nyní má před sebou další výzvu. „Olympiáda je nezapomenutelný zážitek do konce života. Teď chceme medaili. Turnaj je prestižně obsazený, takže by to byl úspěch pro všechny, co tu jsme,“ připouští obránce, který zatím nevynechal žádný větší sraz nároďáku. „Byl jsem sice na všech akcích, ale nevím, jestli jsem úplně mazák,“ směje se.

Jan Hampl se svými 190 centimetry patří rozhodně k nejvyšší členům týmu, na čemž pochopitelně staví svou hru. „Vnímám to jako výhodu. Mým cílem je zvýšit důraz při hře a využít výšku i váhu. Pomohlo mi to v juniorce, ale i v první lize, kde jsem odehrál za Benátky šest zápasů. Byla to velká zkušenost do budoucna a jsem rád, že jsem tu příležitost dostal,“ děkuje na dálku pod Ještěd.

„Je to super. Vnímám to jako úspěch jednotlivců, ale i klubu.“

Aktuální ročník ještě neskončil a šestnáctiletý čahoun už má spoustu plánů do toho příštího. „Chci se soustředit na příležitosti v domovském klubu, protože Liberec patří k top mládežnickým akademiím, takže si tam chci upevnit pozici. Budu pracovat na tom, abych získal příležitosti v první lize a případně aspoň tréninkové zkušenosti s A-týmem. Ale to je daleko. Také osmnáctku čekají prestižní akce, takže bych chtěl být součásti reprezentačního týmu,“ uzavírá odhodlaně Jan Hampl.  

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz