Sedmnáctka se vydala do Švýcarska. Jak uzavře skvělou sezonu?

Foto: Karel Švec, ČSLH

6. dubna 2018, 11:39

Martin Voltr

V letošní sezoně je neúspěšnější ze všech českých reprezentací, nyní by česká sedmnáctka ráda přidala další a poslední vavřín. Výběr trenéra Petra Hakena zamířil do švýcarské Basileje, kde od soboty sehraje čtyři zápasy ve čtyřech dnech proti evropské špičce – Rusům, Švédům, Švýcarům a Finům.

Nový fanshop

Bronz na World Hockey Challenge, stříbro ve Finsku, na startu sezony kov stejné hodnoty doma v Porubě. Hokejisté ročníku 2001 si letos vedou skvěle, na každém turnaji skončili nejvýš z evropských týmů a předčili je pouze Američané či Kanaďané. A kdy jindy potvrdit skvělou bilanci než teď.

Sedmnáctka se na zimním stadionu ve Slaném chystala od neděle, až postupně se k ní ale přidali všichni nominovaní. Spousta jich přijela teprve po mládežnickém mistrovství v Ostravě, třeba osvědčená plzeňská trojka Filip PřikrylMartin LangRadek Mužík, která brala v Extralize staršího dorostu třetí místo.

Těsně pod vrcholem skončili Marcel Barinka s Erikem Čermákem, jež platili za tahouny Salcburku a teď se právem vrátí do českého dresu. A mistrovské České Budějovice? Ty dodaly stejně jako Plzeň trojici zástupců – obránce Šimona Kubíčka a útočníky Matěje Tomana s Pavlem Novákem.

Poslední jmenovaný coby hráč ročníku 2002 odehrál za sedmnáctku zatím jen jeden přípravný duel, talentovaného útočníka nyní čeká mezi staršími turnajová premiéra. Podobně i sparťanského beka Jakuba Prchala; vůbec poprvé pak oblékne reprezentační trikot další obránce David Tureček z Karlových Varů. Vedle Nováka je druhým benjamínkem v týmu tradičně brankář Nick Malík, který vytvoří dvojici s Janem Škorpíkem.

Turnaj pěti zemí v Basileji se hraje od soboty 7. do čtvrtka 12. dubna, hokejisté pod taktovkou trenérů Hakena, Žemličky a Eismanna však budou mít program nejvíce nahuštěný ze všech účastníků. Sehrají totiž čtyři zápasy ve čtyřech dnech!

První trénink si národní tým v místní St. Jakob Areně střihne v pátek večer po příjezdu, v sobotu od 14:30 ji hned čeká pikantní bitva s Ruskem. V neděli pak půjde na Švédy, v pondělí na domácí Švýcary a turnaj ze svého pohledu uzavře v úterý odpoledne proti Finům.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Jan Škorpík (Sparta Praha), Nick Malík (Vítkovice).

Obránci:
Jakub Prchal (Sparta Praha), Šimon Kubíček (České Budějovice), Jan Mlčák, Radek Kučeřík (oba Kometa Brno), Daniel Poizl (Žďár nad Sázavou), Patrik Rašín (Jihlava), David Tureček (Karlovy Vary).

Útočníci:
Filip Přikryl, Martin Lang, Radek Mužík (Plzeň), Adam Raška (Třinec), Marcel Barinka, Erik Čermák (oba Salcburk), Matěj Toman, Pavel Novák (oba České Budějovice), Adam Najman (Jihlava), David Vitouch (Sparta Praha), Filip Koffer (Pardubice), Adam Křemen (Karlovy Vary), Jakub Rychlovský (Liberec).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Václav Eismann
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Jakub Zelenka
Lékař: MUDr. Milan Novotný
Kustod: Zdeněk Vojtěchovský

Program turnaje U17 v Basileji

Sobota 7. dubna:
14:30 Česko – Rusko
18:00 Švédsko – Švýcarsko

Neděle 8. dubna:
17:00 Švédsko – Česko

Pondělí 9. dubna:
14:30 Švýcarsko – Česko
18:00 Finsko – Rusko

Úterý 10. dubna:
14:30 Česko – Finsko
18:00 Rusko – Švédsko

Středa 11. dubna:
14:30 Finsko – Švédsko
18:00 Rusko – Švýcarsko

Čtvrtek 12. dubna:
12:00 Švýcarsko – Finsko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz