Sedmnáctka se chystá na neoficiální MS! Beran vezme i Malíka s Novákem

Foto: Karel Švec, Český hokej

Po Hlinka Gretzky Cupu přichází na řadu další z vrcholů mládežnické sezony. Čeští hokejisté ročníku 2002 zamíří na turnaj World Hockey Challenge, který je neoficiálním mistrovstvím světa v kategorii do 17 let. Mají na co navazovat – loňská parta získala v Kanadě bronz!

Nový fanshop

Zámořský turnaj je pro drtivou většinu mladíků prvním vrcholem kariéry, na kterém měří síly všechny nejsilnější hokejové země. Češi se ho dříve účastnili střídavě se Slováky, v posledních letech už ale do Kanady jezdí každým rokem.

Tým trenéra Petra Hakena v loňském ročníku přerušil 11leté čekání na medaili. V základní skupině sice prohrál všechny zápasy, ale jakmile si zvykl na úzký led, svoje výkony rapidně vylepšil. Ve čtvrtfinále senzačně vyřadil neporažené Rusko, potom těsně padl s kanadským výběrem "Red", ale další domácí tým "White" v boji o třetí místo porazil a domů si vezl vynikající bronz.

Foto: Hockey Canada

Organizátoři nachystali i letos stejné složení základních skupin. Čeští mladíci tak opět absolvují čistě zámořskou skupinu se dvěma výběry Kanady a Spojenými státy, zatímco tu druhou tvoří třetí z domácích týmů po boku Švédska, Finska a Ruska. Všichni postupují do čtvrtfinále, kde se utkají křížem s týmy z druhé skupiny.

Trenéři Karel Beran, Radim Skuhrovec a Libor Procházka určili finální nominaci po přípravném kempu a modelových zápasech v Jihlavě. Do Kanady berou dva gólmany, sedm obránců a 13 útočníků.

Sedmnáctka využije služeb dvou hráčů, kteří už se pevně usadili v o rok starším výběru – brankáře Nicka Malíka (na úvodním snímku), jenž chytá Chance ligu ve Frýdku-Místku, a útočníka Pavla Nováka, který do ní naskakuje v dresu Českých Budějovic. Malík jako jediný z týmu zažil loňský úspěch.

Naopak jednoho velkého tahouna realizační tým „obětoval“. Talentovaného Jana Myšáka vyzkouší v přípravě na mistrovství světa dvacítka, svému ročníku 2002 tak bude na vrcholném turnaji sezony scházet.

Foto: Laco Duračka

Mezi opory týmu by se měli kromě zmiňovaných řadit zadáci Ondřej Baláž z Litvínova či Marek Bláha ze Sparty. V ofenzivních řadách to jsou jihlavský Tomáš Chlubna, chomutovský Michal Gut nebo liberecký Jan Cikhart. Naopak dva hokejisté přesvědčili trenéry teprve nedávno a zapíšou vůbec první mezinárodní zkušenosti – do Kanady se vydají forvardi Štěpán Macháček z Třince a Ivan Ivan z Vítkovic.

Na brankářském postu by Češi měli mít o kvalitu postaráno. Dvojici s Malíkem totiž utvoří karlovarský Jan Bednář, jenž byl hvězdou srpnového turnaje v Piešťanech: Ve třech zápasech vychytal dvě čistá konta, nejvíc ale zazářil při vítězství nad Američany, díky němuž sedmnáctka nakonec celý turnaj opanovala.

Letošní World Under-17 Hockey Challenge se uskuteční na východě Kanady ve městech Saint John a Quispamsis, pro český tým i příznivce u obrazovek to znamená ještě relativně příznivý časový posun. Turnaj startuje 3. listopadu, pro české hokejisty o den později, předtím odehrají přípravný duel se Švédy. Finále a duel o bronz jsou na programu v sobotu 10. listopadu.

Reprezentace se sejde už v neděli 28. října na zimním stadionu v Kladně, kde absolvuje tři tréninkové jednotky. V úterý časně ráno se vydá přes Frankfurt a Toronto na místo konání.

Foto: Martin Voltr

Nominace českého týmu

Brankáři:
Nick Malík (Frýdek-Místek), Jan Bednář (Karlovy Vary).

Obránci:
Marek Bláha, Michael Krutil (oba Sparta Praha), Jan Hampl (Liberec), Ondřej Baláž (Litvínov), Tadeáš Talafa (Zlín), Václav Svach (České Budějovice), Dominik Vacík (Havlíčkův Brod).

Útočníci:
Jakub Malý (Kometa Brno), Jakub Konečný (Žďár nad Sázavou), Štěpán Macháček (Třinec), Sebastián Malát (Plzeň), Jan Cikhart (Liberec), Martin Janda (Hradec Králové), Ivan Ivan (Vítkovice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Pavel Novák (České Budějovice), Joshua James Mácha (Olomouc), Michal Gut, Josef Koláček (oba Chomutov), Michal Rouha (Pardubice).

Náhradníci:

Brankáři: Oldřich Cichoň (Sparta Praha), Michal Pícl (Plzeň), Pavel Čajan (Liberec). Obránci: Jan Holemý (Kometa Brno), Daniel Malák (Plzeň), Filip Kovář (Liberec), Tomáš Perička, Jakub Naar (oba Hradec Králové), Michal Hrádek, Adam Nedelka (oba Pardubice). Útočníci: Erik Meluzín (Kometa Brno), Michal Klimo (Sparta Praha), Jiří Puczek (Žďár nad Sázavou), Pavel Matěj (Třinec), Kryštof Lang (Hradec Králové), Michal Simon, Jan Závora (Mladá Boleslav), Dominik Luža (Zlín), Tobiáš Handl (Olomouc), Stanislav Vrhel (Chomutov).

Realizační tým:

Manažer: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Radim Skuhrovec a Libor Procházka
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Michal Rejzek
Lékař: MUDr. Jiří Dvořák
Hospodář: Pavel Štechmüller

Rozpis World Under-17 Hockey Challenge

Skupina A (Saint John): Kanada White, Kanada Black, Česko, USA

Skupina B (Quispamsis): Kanada Red, Švédsko, Finsko, Rusko

Čtvrtek 1. listopadu – přípravné zápasy:
23:00 Finsko – Kanada Black (Sussex)
23:00 Česko – Švédsko (Blacks Harbour)
23:00 Rusko – Kanada White (Fredericton Junction)
23:00 USA – Kanada Red (St. Stephen)

Sobota 3. listopadu:
19:30 Švédsko – Finsko (sk. B)
23:30 Rusko – Kanada Red (sk. B)

Neděle 4. listopadu:
17:00 Česko – USA (sk. A)
21:00 Kanada White – Kanada Black (sk. A)

Pondělí 5. listopadu:
17:00 Finsko – Rusko (sk. B)
20:30 Kanada Black – Česko (sk. A)

Úterý 6. listopadu:
00:00 Kanada Red – Švédsko (sk. B)
00:30 USA – Kanada White (sk. A)
17:00 Švédsko – Rusko (sk. B)
20:30 Kanada Black – USA (sk. A)

Středa 7. listopadu:
00:00 Kanada Red – Finsko (sk. B)
00:30 Kanada White – Česko (sk. A)

Čtvrtek 8. listopadu:
20:30 1. čtvrtfinále (Quispamsis)
20:30 2. čtvrtfinále (Saint John)

Pátek 9. listopadu:
00:30 3. čtvrtfinále (Quispamsis)
00:30 4. čtvrtfinále (Saint John)
17:00 zápas o 7. místo (Quispamsis)
20:30 1. semifinále (Saint John)
21:00 zápas o 5. místo (Quispamsis)

Sobota 10. listopadu:
00:30 2. semifinále (Saint John)
19:30 zápas o 3. místo (Saint John)

Neděle 11. listopadu:
00:30 finále (Saint John)

Začátky jsou uvedeny v českém čase, v Kanadě je o 4–5 hodin méně.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz