Sedmnáctka porazila i Německo a čeká ji přímý souboj o zlato

Foto: Tom Kimmell, USA Hockey

Česká reprezentace do sedmnácti let proti Německu zažila krušné chvíle, když po první třetině prohrávala. Nakonec si však skalp dalšího soupeře připsala, což znamená, že turnajem pěti zatím prochází bez porážky a s domácími Američany se utká o první místo.

Sedmnáctka si na turnaji pěti poradila i se třetím soupeřem. Utkání s Německem se pro české barvy ale ze začátku nevyvíjelo úplně optimálně. Po deseti minutách se jako první prosadil Max Herzog a z herního projevu se nezdálo, že by měli Češi v následujících minutách s tímto stavem něco udělat.

„Do zápasu s Němci jsme vstoupili unavenějším dojmem a zároveň s určitým podceněním. Všude jsme byli o krok později a nedohrávali jsme osobní souboje. Proto třetina skončila 0:1 v náš neprospěch,“ hodnotí začátek utkání asistent trenéra Richard Žemlička.

Už další dvacetiminutovka vše změnila. Hned v jejím úvodu mohli Češi srovnat ve své první početní výhodě v zápase, to ovšem nestihli a až 39 sekund po návratu Händela na led propálil německého brankáře Matěj Kubiesa. Národní tým měl nad soupeřem výraznou střeleckou převahu, jenže Neisse byl v německé brance neomylný.

Němcům se tak ve druhé třetině nakonec stala osudnými oslabení. Po dalším vyloučení, minutu před sirénou, putoval na trestnou lavici Schwarz. Moc dlouho zde nepobyl, protože už po dvaceti sekundách využil přesilovku Jiří Klíma.

Ve stejném duchu se nesl také závěr utkání. Česká reprezentace v ní dovolila Němcům jen čtyři střely a sama se prosadila dvakrát ze dvanácti pokusů.

Vedení navýšil v 48. minutě David Svozil a o necelé dvě minuty později nasměroval Česko k vítězství Josef Teplý.

„Po důrazném připomenutí našeho plánu do tohoto zápasu se hra zlepšila. Začali jsme soupeře přehrávat, a to jak ve druhé, tak i ve třetí třetině. Díky tomu jsme zaslouženě vyhráli,“ říká o obratu Žemlička.

Česká sedmnáctka tak na turnaji vyhrála všechny tři dosavadní zápasy. Stejně jako domácí Američané. Proto bude jejich vzájemný duel soubojem o zlato. „Velice se těšíme na zápas s Američany o první místo na turnaji,“ ujišťuje Žemlička.

Utkání se Spojenými státy je na programu v neděli 14. srpna v 3:00 českého času.

NĚMECKO – ČESKO 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Herzog (Kerbel) – 24. Kubiesa (Curran, Galnor), 40. Klíma (Zielinski, Svozil), 48. Svozil, 50. Teplý (Svozil).
Vyloučení: 2:4.
Bez využití.
Střely na branku:
17:39 (7:10, 6:17, 4:12)
Německo: Neisse – Schams, Hense, Pape, Händel, Serikow, Hahn, Merkl, Schlenker – Herzog, Bickel, Hofverberg, Kerbel, Willhöft, Brunner, Otten, Seeger, Maul, Oswald, Pul, Schwarz, Schütz, Seidl. Trenér: Kipp.
Česko: Kowalczyk – Svozil, Galvas, Jiříček, Fibigr, Zielinski, Hlinský, Šmerda – Kubiesa, Benák, Král, Titlbach, Klíma, Veselský, Kos, Galnor, Curran, Teplý, Špilka, Glas, Drančák. Trenér: Eismann.

Další výsledek

USA – Slovensko 8:2 (5:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. DellaSalla (Vieau, Stout), 13. Vieau (Stefanek, Bewick), 14. DellaSalla (Carcone, Swanson), 15. Swanson (Vieau), 15. Zellers, 25. Cornforth (Zellers, Park), 27. Bartell (Risteau, Pilgrim), 58. Zellers (Stout, Cornforth) – 17. Svrček, 59. Liščinský (Ličko, Zálešák).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. USA 3 3 0 0 0 23:5 9
2. Česko 3 3 0 0 0 16:6 9
3. Slovensko 3 1 0 0 2 11:17 3
4. Německo 4 1 0 0 3 9:26 3
5. Švýcarsko 3 0 0 0 3 10:15 0

Další program turnaje

Sobota 13. srpna
23:00 Slovensko – Švýcarsko

Neděle 14. srpna
3:00 USA – Česko

Začátky zápasů jsou uvedeny v českých časech, v Colorado Springs je o 8 hodin méně.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz