Sedmnáctka porazila i brněnskou juniorku, o svátcích letí do Finska

Foto: Karel Švec, cslh.cz

22. prosince 2017, 10:16

Martin Voltr

Měsíc a půl po návratu z úspěšného kanadského turnaje World Hockey Challenge se čeští hokejisté do 17 let vydávají na další akci za kvalitním soupeřem. Od 27. do 29. prosince se ve finských městech Joensuu, Savonlinna a Imatra třikrát utkají s domácí reprezentací.

Fanshop

Během prosince absolvovali hráči ročníku 2001 dvojici přípravných kempů s modelovými zápasy. V Karlových Varech dvakrát zdolali starší hokejisty Mannheimu, na startu tohoto týdne se usadili v Brně, kde vyzvali juniorku domácí Komety.

O výhře reprezentantů v poměru 4:2 rozhodla už první polovina utkání, během níž padly všechny góly. Kometa v první třetině odpověděla na trefy Jakuba Rychlovského i Radka Mužíka, ale poté vrátili českému týmu vedení Filip Koffer s Adamem Křemenem a Brňané ve druhé půlce zápasu nenašli odpověď.

Hlavní kouč Petr Haken posléze oznámil nominaci na trojzápas ve Finsku. Týmu budou chybět brankář Malík (nyní s šestnáctkou) či čtveřice Přikryl, Raška, Teplý a Haš, která pojede s osmnáctkou do Švýcarska. Místo nich došlo na některé méně zkušené hráče. Trenéry na posledních kempech zaujali třeba karlovarský útočník Adam Křemen či brněnský obránce Adam Studený, jež shodně čeká mezistátní premiéra.

Sedmnáctka se sejde v pondělí 25. prosince večer ve Slaném, druhý den se vydá do Helsinek. Ve Finsku ji vzhledem k přejezdům čeká nabitý program: První noc stráví v Savonlinně, odkud ve středu pocestuje k úvodnímu utkání do Joensuu, kde hokejisté následně přespí. Ve čtvrtek se vrátí k druhému zápasu do Savonlinny, v pátek ráno už se znovu sbalí na poslední střetnutí do Imatry, odkud rovnou vyrazí na hotel do Helsinek a v sobotu dopoledne poletí domů.

Přípravné utkání v Brně:

ČESKO "17" – HC KOMETA BRNO junioři 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Rychlovský (Peterek, Beránek), 9. Mužík (Lang, Morong), 27. Koffer (Kubíček, Mužík), 29. Křemen (Zeman, Koffer) – 8. Havlát, 20. Střondala (Ferda).
Rozhodčí: Kika – Hanzlík, Měkýš.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 29:28 (10:8, 14:10, 5:10).
Česko: Škorpík (31. Pařík) – Homola, Prchal, Kubíček, Mlčák, Studený, Žůrek, Jelínek, Kučeřík – Pištěk, Toman, Peterek, Najman, Pytlík, Morong, Lang, Koffer, Beránek, Zemank, Křemen, Rychlovský, Mužík.
HC Kometa Brno: Šindelka (41. Holík) – Jurnečka, Krejčí I, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Věžník, Süss, Havlát, Hasoň, Minárik, Střondala, Čejka, Matula, Vašíček, Ferda, Frydrych, Krejčí II, Kunc.

Nominace na trojzápas ve Finsku

Brankáři:
Jan Škorpík (Sparta Praha), Lukáš Pařík (Liberec).

Obránci:
Šimon Kubíček (České Budějovice), David Homola (Třinec), Radek Kučeřík, Jan Mlčák, Adam Studený (všichni Kometa Brno), Jakub Prchal (Sparta Praha), Jakub Žůrek (Liberec).

Útočníci:
Radek Mužík, Martin Lang (oba Plzeň), Matěj Toman, Martin Beránek (oba České Budějovice), Jonáš Peterek (Třinec), Adam Najman (Jihlava), Marcel Barinka (Salcburk, Rakousko), Filip Koffer, Tomáš Zeman (oba Pardubice), David Vitouch (Sparta Praha), Adam Křemen (Karlovy Vary), Jaromír Pytlík (Žďár nad Sázavou), Jakub Rychlovský (Liberec).

Náhradníci:

Obránce: Tomáš Jelínek (Pardubice). Útočníci: Theodor Pištěk (Örebro, Finsko), Ondřej Pšenička (Sparta Praha), Matěj Morong (Helsinky, Finsko).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Václav Eismann
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Hospodář: Zdeněk Vojtěchovský
Lékař: MUDr. Marek Frajt
Videotrenér: Jan Zachrla

Program zápasů

Středa 27. prosince:
17:00 Finsko – Česko (Joensuu)

Čtvrtek 28. prosince:
17:00 Finsko – Česko (Savonlinna)

Pátek 29. prosince:
14:00 Finsko – Česko (Imatra)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz