Ščerban o projektu VTM: Pomůže nám vychovat rozdílové hráče

Tradičním turnajem výběrů Západ – Střed – Východ vyvrcholil třetí ročník projektu Výchova talentované mládeže. Jaký je jeho přínos? Jaké jsou reakce na jeho průběh? Kam by se mohl dále posouvat? O tom všem hovoří jeho šéf Bedřich Ščerban.

Nový fanshop

„Spokojenost je velká na všech stranách, tedy u klubů, trenérů, hráčů i rodičů,“ říká Bedřich Ščerban a pokračuje. „Zvláště vnímáme a těší nás spokojenost rodičů, kteří si pochvalují, že za velmi nízké náklady si jejich ratolesti zahrají zajímavé zápasy.“

Na druhou stranu, stejně jako všude se najdou i negativní reakce. „Samozřejmě se nevyhneme občasnému „ukřivdění“, kdy si maminka nebo tatínek myslí, že jejich kluk měl být ve výběru, a není. Upozorňuji však, že u kategorií U12 a U13 nevybíráme nároďák. Naopak trenérům zdůrazňujeme, že hráči musí mít nominaci za odměnu, tedy za dobrý přístup k tréninkům i ostatním povinnostem. Ti, co se na jeden sraz nedostanou, mají šanci příště,“ zdůrazňuje Ščerban.

Trochu jinak už je to u nejstarší kategorie U15, jež se pomalu blíží k národním týmům. „Tam už si hráčů opravdu hodně všímáme a zajímají nás hokejové dovednosti, myšlení i charakter. Vždyť je to poslední rok před první reprezentací U16,“ hlásí vedoucí projektu VTM.

I letos napsaly jeho tečku závěrečné turnaje Západ – Střed – Východ pro kategorie U14 a U15. Ve středu 4. dubna se na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě radovali v nejstarší kategorii hokejisté Středu a v mladší pak Západu.

„To je vlastně taková třešnička na pomyslném dortu projektu VTM. Jde o to, že se utvoří republikové výběry po oblastech. Kritérium nominace je přitom úspěšnost v kanadském bodování předešlých turnajů VTM a tzv. divoké karty. Trenéři tak mají možnost doporučit výrazný talent, který z různých důvodů nehrál na turnajích,“ dodává Bedřich Ščerban.

Poslechněte si celý rozhovor o spokojenosti s projektem a jeho případném dalším vývoji.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz