bahis siteleri

Šance, jak se stát rozhodčím! Probíhá náborová akce Pískej hokej

7. září 21:22

Marek Hedbávný

Hokejový svaz organizuje po vzoru projektu Pojď hrát hokej náborovou akci i pro rozhodčí – pod názvem Pískej hokej. Školení budou probíhat od začátku září do konce října na různých místech po celé republice.

A nejde pouze o nábor rozhodčích, ale i o zaučení pro nové časoměřiče, brankové sudí či zapisovatele. 

„Potřebujeme neustále rozšiřovat tým rozhodčích, abychom byli schopní obsazovat velké množství hokejových utkání, a to jak rozhodčími na ledě, tak pomocnými rozhodčími v boxu," vysvětluje koordinátor projektu Martin Maťašovský.

„Kampaň cílí především na současné i bývalé hráče a na všechny, kteří se pohybují kolem ledního hokeje. Rádi uvítáme jakoukoli pomoc,“ dodává Maťašovský.

Na úvodní školení se můžete jednoduše přihlásit přes speciální web PiskejHokej.cz

„Kampaň cílí především na současné i bývalé hráče a na všechny, kteří se pohybují kolem ledního hokeje."

„Všichni rozhodčí začínali stejně. Školení rozhodčích III. třídy je pouze začátek," stojí na stránkách projektu. „Záleží jen na tobě, jak na sobě budeš pracovat. Za pár let pak můžeš pískat ty nejvyšší české soutěže, případně mezinárodní zápasy."

Nejbližší školení se konají od 9. září do 11. září v Hronově, ve stejném datu se uskuteční také v Praze. V polovině září (16. až 17. 9.) proběhne náborová akce v Ostravě a na konci měsíce v Liberci (24. – 25. 9.). V říjnu pak přijdou na řadu Vyškov a Slaný.

„Školení je vícedenní a během něho se mimo jiné seznámíš formou přednášek s pravidly ledního hokeje, přímo na ledě se naučíš základy vhazování a signalizace a pohybu rozhodčího," popisují organizátoři. „Zařazeno je většinou i sledování hokejového zápasu a činnosti rozhodčích s následným rozborem. Základní školení nových rozhodčích je zakončeno testem z teorie a také testy z bruslení. Není se čeho bát, na vše tě během školení dobře připravíme."

Školení pro pomocné rozhodčí v boxu trestoměřičů je pouze jednodenní a je zakončeno testem z teorie. 

„Stát se rozhodčím znamená skvělou příležitost, jak být důležitou součástí hokeje, být do něj vtažený a prožívat ho naplno."

Heslem kampaně je Zážitek. Emoce. Zodpovědnost. „Zažívej s námi každý týden jen ty největší emoce – pozitivní i negativní, které hokej neustále přináší. Stát se rozhodčím znamená skvělou příležitost, jak být důležitou součástí hokeje, být do něj vtažený a prožívat ho naplno," píše se na webu PiskejHokej.cz.

» PŘIHLÁŠKA NA NÁBOROVOU AKCI ZDE

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz