Rychlý přesun a dvacítka je v Helsinkách. Startuje proti Švédům

Foto: Jakub Borovský

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) V pátek naskočí čeští junioři k poslední prověrce před juniorským šampionátem, který startuje 26. prosince v Ostravě a Třinci. Svěřenci trenéra Václava Varadi nastoupí na turnaji čtyř zemí ve Finsku postupně proti Švédsku, domácímu celku a Rusku.

HokejkaSHOPvanoce

Ve čtvrtek se Češi přesunuli do Helsinek a absolvovali první trénink. „Hala nás příjemně překvapila, je tu velmi dobré zázemí. Na ledě vše fungovalo a věřím, že nám to půjde i zítra,“ popsal první dojmy po čtvrtečním tréninku Jan Dluhoš.

Čeští junioři odlétali z Prahy ve čtvrtek v poledne, do Helsinki Ice Hall dorazili okolo páté hodiny místního času, který je oproti tomu středoevropskému posunutý o jednu hodinu dopředu.

„Snažili jsme si zkrátit čas písničkami, někdo hrál různé hry na mobilu. Ale cesta trvala necelé dvě hodiny, jsme zvyklí na větší nálož, když se letí například do Kanady, takže žádný problém nebyl,“ hodnotil Dluhoš cestování.

Ve Finsku je kádr dvaadvaceti hráčů, kteří mají jednu z posledních šancí ukázat trenéru Varaďovi, že na šampionát patří. „Bylo by to pro mě něco výjimečného, hrálo by se v podstatě u nás doma v Ostravě, strašně moc bych si to přál a udělám pro to maximum,“ řekl Nick Malík, který tvoří brankářskou dvojici s Lukášem Dostálem.

České juniory nečeká snadný úkol, od pátku do neděle totiž vyzvou tři evropské velmoce. „Těšíme se moc. Nálada je tady v týmu výborná, chceme všechny tři zápasy vyhrát, ale bude to velmi těžké,“ uvědomuje si Radek Mužík.

První duel čeká svěřence trenéra Varadi dnes od 16:30 SEČ, kdy nastoupí proti Švédsku.

Soupiska českého týmu

Brankáři:
Lukáš Dostál (Ilves Tampere, Finsko), Nick Malík (Frýdek-Místek).

Obránci:
Jan Dluhoš (Poruba), Tomáš Dajčar, Miroslav Kukla, Jan Mlčák (všichni Litoměřice), Martin Hugo Haš (Tappara Tampere, Finsko), Ivan Lytvynov (České Budějovice), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Michal Houdek (Plzeň).

Útočníci:
Vojtěch Střondala, Otakar Šik (oba Litoměřice), Jaroslav Brož (Slavia Praha), Michal Kunc, Karel Plášek (oba Kometa Brno), Petr Čajka (Servette Ženeva, Švýcarsko), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Matěj Blümel (Pardubice), Jan Myšák (Litvínov), Jan Šír (Liberec), Martin Beránek (České Budějovice), František Řehák (Rapperswil, Švýcarsko).

Realizační tým:

Generální manažer: Filip Pešán
Manažer týmu: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Aleš Krátoška a Patrik Eliáš
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Kondiční trenér: Radek Hlavatý
Videotrenér: Dalibor Pail
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš
Fyzioterapeut: Martin Výtisk
Psychoterapeut: MUDr. Dušan Randák
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Václav Vejvoda

Program turnaje v Helsinkách

Pátek 8. listopadu:
15:30 Finsko – Rusko (Hartwall Arena)
16:30 Česko – Švédsko (Helsinki Ice Hall)

Sobota 9. listopadu:
13:00 Finsko – Česko (Helsinki Ice Hall)
16:30 Švédsko – Rusko (Helsinki Ice Hall)

Neděle 10. listopadu:
11:00 Rusko – Česko (Helsinki Ice Hall)
14:00 Finsko – Švédsko (Helsinki Ice Hall)

Začátky jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o hodinu víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz