Řvali jsme na sebe, teď jsme lepší parta, popisuje Čížek vývoj v Motoru

Foto: Kateřina Kundertová

Juniorům Českých Budějovic se v první polovině turnaje O Pohár DHL nedařilo, aktuálně mají za sebou čtyřzápasovou šňůru výher. Týmově vzepětí řídil produktivní Jakub Čížek, jenž se těší zlepšené atmosféře i šanci mezi dospělými v mateřském klubu.

HokejkaSHOPvanoce

Máte za sebou skvělou sérii. Kde se to ve vás vzalo?
Po dlouhé pauze ve výhrách jsme si sedli v kabině, všichni kluci jsme si to mezi sebou vyříkali a začali jsme dělat věci, co nám říká trenér. Teď sami všichni vidíme, že to funguje. Musíme pokračovat dál, abychom vítěznou šňůru ještě prodloužili.

Co se probíralo?
Neplnili jsme pokyny, které nám říkal trenér. V první třetině, která je pro zápas důležitá, jsme dělali chyby. Tam jsme vždycky dostali gól, ze zápasu jsme se sesypali a neuměli se výkonnostně vrátit. Byli jsme úplně rozebraní. Nevěděli jsme, co máme dělat, kam máme jezdit a komu máme nahrát.

Co teď za výhrami stojí?
Začali jsme plnit všechny pokyny a navíc jsme větší parta. O přestávce jsme na sebe všichni řvali, ale teď jsme si všichni sedli. V kabině je to lepší, stmelili jsme se a jsme lepší parta. Hlavně týmovým výkonem teď vyhráváme.

­

„O přestávce jsme na sebe všichni řvali, ale teď jsme si všichni sedli. V kabině je to lepší, stmelili jsme se a jsme lepší parta.“

Stačila debata, nebo se to lepší časem?
Hned není nic. Museli jsme si sednout a nějakým způsobem se stmelit, ale není to hned na lusknutí prstu. Když se ty věci budou plnit, za nějaký čas to musí přijít a bude to vycházet.

Jak bylo náročné držet hlavy nahoře?
Hlavně na psychiku to bylo hodně náročné. Týmu se nedaří, nikdo neví, jak to zvednout. Museli jsme všichni začít pořádně trénovat, což jsme přenesli do zápasu. To bylo klíčové. Psychika byla špatná, prohrávalo se a ani v týmu to nebylo dobré. Teď se začali přenášet věci z tréninku, což začalo fungovat.

Pojďme k zápasům, sérii jste začali v Mladé Boleslavi. Jak se vám tam hrálo?
V Boleslavi jsme byli celý den a dlouho čekali na zápas asi od pěti. Měli jsme do zápasu sílu, vlétli jsme do něj a dělali jsme věci, které máme dělat. Šli jsme tam s tím, že nemáme co ztratit. Když jsme dělali všechno, jak jsme měli, přiklonilo se k nám štěstí a dali jsme čtyři góly. Boleslav ale taky měla dost šancí, takže to mohlo být úplně v pohodě po první třetině vyrovnané, jenomže nám dobře zachytal gólman.

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Vám osobně se zápas povedl. Užil jste si to?
To vždycky potěší, ale hlavně jsem byl rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce a urvali tři body. Hattrick už je jenom třešnička na dortu.

Proti Vítkovicím jste předvedl neskutečný obrat. Jak se to stalo?
Pro mě to je nejcennější výhra z těch čtyř. Po první třetině jsme prohrávali 0:4, ale otočili jsme to na vítězství 6:5. Vidíme sami, že dokážeme hrát s každým a každého umíme porazit. Tady se to jenom ukázalo. Stmelili jsme se, začali hrát jako parta a dotáhli jsme zápas do vítězného konce, což bylo super. 

„Vidíme sami, že dokážeme hrát s každým a každého umíme porazit.“

Po první třetině jste výrazně prohrávali. Nesložilo vás to?
Myslím, že úplně všichni chtěli vyhrát. Vítkovicím už se taky muselo hrát špatně, vedly 4:0 a my jsme neměli co ztratit. Vlétli jsme na ně, tahali jsme za jeden provaz a dopadlo to pro nás všechny dobře. Dali jsme kontaktní gól a už nám to šlo lépe, napadalo nám to tam. Vítězství jsme si tam zasloužili.

Jejich rychlá odpověď na první branku vás neposlala zase na kolena?
Jo, složilo nás to, ale pořád jsme neměli co ztratit. Bylo to v polovině zápasu 1:5, takže jsme to toho vlétli a začali plnit naše věci. Hráli jsme jednoduše, napadalo nám to tam a vyhráli jsme. Vítkovice možná polevily a pak se začaly i bát o výsledek, čehož jsme využili.

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Vy jste ke dvěma asistencím přidal v 55. minutě nakonec rozhodující gól. Věřil jste, že bude vítězný?
Doufal jsem v to. I v Boleslavi jsme si vedení udrželi, takže jsem v to doufal i teď. Je to super. Jsem strašně rád, když mi tam něco spadne. Je jedno, kdo dá gól, má na tom zásluhu celá lajna.

V posledním odehraném zápase jste porazili Třinec…
Byl to vlastně úplně jiný zápas. Povedla se nám první třetina, která celý zápas rozhodla. Zase to byl klíč k vítězství. Zbytek už jsme si korigovali podle sebe. U nich jsme prohráli hodně, takže nás možná podcenili.

Bavíme se o dodržování pokynů. Jaký je tedy váš herní projev?
Hrajeme jednodušší hokej a hodně zezadu ze zabezpečené obrany. Všechno se snažíme střílet a sypat na bránu. Když máme hodně střel, něco tam vždycky musí spadnout. V tomhle máme velkou sílu.

„Zápas byl super, povedl se nám jako týmu i mně osobně. Jsem za to strašně rád. Bylo hezké slyšet skandovat moje jméno na konci zápasu.“

Jakou máte osobně sezonu?
Začal jsem letní přípravu v áčku, kde jsem byl asi týden. Pak mě pan Prospal poslal do juniorky. Myslím, že to je docela dobré, protože jsem byl zraněný. Měl jsem natažené vazy v koleni a pohmožděný meniskus. Jsem spokojený, i když by to mohlo být lepší. Teď se nám začíná dařit jako týmu, což je super. Snad to tak půjde dál.

Co druhá liga za Písek?
Je to super. Pan trenér Herr mi zavolal, jestli bych za ně nechtěl hostovat. Je to můj mateřský klub, kde jsem se naučil hrát hokej, takže jsem byl rád, že si tam zahraju. Dávají mi tam strašně moc prostoru, za což jsem moc rád. Moc se mi tam líbí, jsem rád, že tam hraju.

Jaký to byl pocit zahrát si dospělý hokej doma?
Strašně moc jsem se těšil. První zápas jsem odehrál proti Příbrami, která byla první v tabulce, takže jsme ji chtěli porazit. I zápas byl super, povedl se nám jako týmu i mně osobně. Jsem za to strašně rád. Bylo hezké slyšet skandovat moje jméno na konci zápasu. 

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz