Rozladěný kapitán Novák: Špatný přístup, Slováci rozhodli zaslouženě

Foto: Jakub Homoľa / HockeySlovakia.sk

Hořká pachuť zůstala hokejistům české dvacítky po třetí třetině, kterou si v Piešťanech odstřelili šanci na body proti domácím Slovákům. Prohráli ji o čtyři góly...

Hokejista sezony

„Nefungovala nám obranná třetina, dělali jsme chyby pod tlakem a některé jednoduché puky jsme nedostávali z pásma. Několik branek padlo vyloženě proto, že kluci vypadli z koncepce a dělali individuální chyby,“ kroutí hlavou trenér David Bruk.

Na to, že Češi hráli první mezinárodní utkání od mistrovství světa v Edmontonu, se v žádném případě nevymlouvá. Vždyť Slováci to měli úplně stejné.

„Po dlouhé době to jsou pro nás kvalitní zápasy, jsme za to rádi. Ale náš přístup nebyl takový, jaký bychom mít měli,“ říká Pavel Novák, jenž vedl reprezentaci z pozice kapitána.

Své devatenácté narozeniny si představoval rozhodně jinak.

„Vůbec nejsem spokojený. Řekli jsme si něco k tomu, co budeme hrát, ale absolutně jsme to neplnili. Nehráli jsme rychle a jednoduše. Myslím, že Slováci ve třetí třetině zaslouženě rozhodli zápas,“ štve účastníka minulého šampionátu.

A co jako kapitán řekne parťákům v kabině před sobotní odvetou?

„Že musíme vyhrávat osobní souboje, hrát víc na puku a tolik s ním neplašit. Vytvářet si šance a dát víc gólů než soupeř.“

Těžký výbuch české dvacítky ve třetí třetině ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Pátek 16. dubna 2021

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz