Rossi a kdo další? Rakousko postaví kádr kolem devítky draftu

Foto: nhl.com

20. listopadu 10:31

Martin Voltr

Širší nominaci na přípravný kemp před mistrovstvím světa dvacítek oznámili také Rakušané. Budou na turnaji otloukánkem, nebo překvapí?

Pojď hrát hokej

Rakousko má v kádru jednu vyčnívající superstar, kterou je centr Marco Rossi. Ten už má v kapse dokonce smlouvu s Minnesotou, která si ho na letošním draftu vybrala jako devátého v celkovém pořadí. Rossi hrál poslední dvě sezony v OHL za Ottawu a loni byl se 120 body za 39 branek a 81 asistencí vůbec nejproduktivnějším mladíkem napříč elitními kanadskými juniorkami.

Je jasné, že všichni soupeři se na něj budou speciálně připravovat. Ale co dalšího rakouský kádr nabídne?

Ze 36 nominovaných hráčů působí či působila v zahraničí rovná třetina. QMJHL loni hráli Thimo Nickl, Fabian Hochegger a Senna Peeters, první jmenovaný měl v Drummondville na obránce skvělá čísla – 39 bodů (10+29) v 58 zápasech. Další bek Niklas Wetzl strávil dvě sezony na South Florida Hockey Academy, kterou zakládali Olli Jokinen, Radek Dvořák a Tomáš Vokoun.

V aktuálním ročníku zvolili ti nejnadanější převážně severskou cestu. Za švédské Rögle hrají hned tři, další za Moru a Södertälje. Wetzl má k českému hokeji dál blízko, v kabině finské juniorky TUTO Hockey si popovídá s Adamem Kalajem, Josefem Koláčkem a dalšími.

Brankář Sebastian Wraneschitz a zadák Jacob Pfeffer naopak severské země po letech opustili a udělali krok mezi domácí elitu, tedy ICE Hockey League, do loňska známou jako EBEL. Pravidelně tam nastupuje celkem pět juniorů z nominace, další si prozatím vystačí s Alpskou hokejovou ligou.

Řada mladíků prošla akademií Salcburku a zahrála si v českých soutěžích staršího dorostu či juniorů, na začátku letošní sezony to byl například útočník s českými kořeny Lukas Necesany.

U loňského postupu do elitní skupiny bylo devět hráčů. Největší reprezentační zkušenosti zdobí Thima Nickla a Tima Harnische, kteří se mohou zúčastnit už čtvrtého mistrovství světa dvacítek. Na stejnou metu mohl dosáhnout i Rossi, také on si na prvním šampionátu zahrál v 16 letech, ale ze zámoří pak už na MS nižší skupiny necestoval.

Rakušané zahájí přípravu rovnou kempem povinným pro všechny účastníky turnaje. Trénovat budou od 6. prosince v St. Pöltenu, staronový kouč Roger Bader po týdnu a těsně před odletem soupisku zúží.

Nominace Rakouska na přípravný kemp

Brankáři:
Felix Beck (Bregenzerwald / Dornbirn), Jakob Brandner (Tittaanit, Finsko), Lukas Moser (Villach), Alois Schultes (Salcburk), Leon Sommer (Linec), Sebastian Wraneschitz (Vienna Capitals).

Obránci:
Luis Lindner (Boston Junior Bruins, USA), Moritz Mölls (Okanagan Hockey Club), Lukas Necesany, Philip Wimmer, Kilian Zündel (všichni Salcburk, Rakousko), Thimo Nickl (Rögle, Švédsko), Tomi Pallierer (Vienna Capitals), Jacob Pfeffer (Graz), Berhnard Posch (Bregenzerwald / Dornbirn), Christoph Tialler (Klagenfurt), Martin Urbanek (Villach), Niklas Wetzl (TUTO Hockey, Finsko).

Útočníci:
Mathias Böhm (Vienna Capitals), Kilian FrühwirtLukas Pohl (oba Linec), Tim Harnisch, Maximilian Hengelmüller, Oskar Maier (všichni Salcburk), Fabian Hochegger, Marco Sunitsch, Finn van Ee (všichni Klagenfurt), Adem Kandemir (Bregenzerwald / Dornbirn), Marco Kasper, Seena Peeters (oba Rögle, Švédsko), Clemens Krainz, Julian Pauschenwein (oba Graz), Marco Rossi (Minnesota, NHL), Lucas Thaler (Mora, Švédsko), Dominik Unterweger (Feldkirch), Leon Wallner (Södertälje, Švédsko).

Trenéři: Roger Bader, Philipp Lukas a Philipp Pinter.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz