Ročník 2003 jde do šestnáctky: 46 hráčů poprvé oblékne národní dres

Foto: Martin Voltr

9. června 2018, 21:44

Martin Voltr

Už je to tady! Čtyři z pěti mládežnických reprezentací odstartují sezonu prvními kempy v červnu, tradice se nemění ani u té nejmladší. Národní výběr do 16 let bude letos patřit hráčům ročníku narození 2003 a startuje dvojicí kempů v Třemošné.

Nový fanshop

Výkony na turnajích pod hlavičkou projektu Výchova talentované mládeže, lednové Olympiádě dětí a mládeže, dubnovém mezinárodním turnaji U15 v Jihlavě, ale samozřejmě taky v domácích extraligových soutěžích.

To všechno hrálo roli při výběru hokejistů, kteří jako první z ročníku 2003 okusí pocit oblékat dres s českým znakem na hrudi – byť zatím jen ten tréninkový, protože první zápasy přijdou na řadu až v srpnu. Do procesu se zapojila spousta trenérů, jak pod křídly hokejového svazu, tak ze samotných klubů.

První krok do reprezentace. Jak je těžký? »

Výsledkem je prvních 46 jmen v nominacích na úvodní dvojici soustředění v Třemošné. Hokejisté jsou rozděleni na dvě party, každá čítá trojici gólmanů a dvacet hráčů do pole. První kemp potrvá v západočeském městečku kousek za Plzní od 16. do 20. června, druhý od 23. do 27. června.

K nejmladší reprezentaci se letos vrátil hlavní trenér Petr Haken, jenž loni prožil s ročníkem 2001 úspěšnou sezonu v sedmnáctce. Stejně tak i jeho asistenti Václav Eismann a Richard Žemlička. Hokejistům naordinují každý den dvě tréninkové jednotky na ledě; ta dopolední bude většinou oddělená a odpolední společná. Souběžně s první partou zakotví v Třemošné také výběr do 17 let.

Nejširší zastoupení v nominacích má Hradec Králové s osmi hokejisty, pět hráčů dodají Plzeň a Vítkovice, po čtyřech Kometa, České Budějovice, Liberec a Jihlava. Řada ale může přijít i na náhradníky.

Podrobný program prvního kempu šestnáctky naleznete zde, druhého zde.

Foto: Martin Voltr

Nominace na první kemp (16.–20. června)

Brankáři:
Jakub Tichý (Hradec Králové), Filip Maláč (Jihlava), Tomáš Suchánek (Přerov).

Obránci:
David Jiříček (Plzeň), Sebastian Jasečko (České Budějovice), Matěj Pinkas, Jan Boukal (oba Hradec Králové), Stanislav Svozil, Patrik Fajmon (oba Kometa Brno), Ondřej Cubo, René Smolka (oba Vítkovice).

Útočníci:
Marcel Marcel (Plzeň), Adam Paleček (Pardubice), Petr Moravec, Lukáš Pajer, Šimon Marha, Matyáš Budina (všichni Hradec Králové), Jan Půček (Vsetín), Marek Brada (Vítkovice), Alexandr Kašpárek (Třinec), Šimon Frömel (Zlín), Marek Slavík (Litvínov), Martin Ryšavý (Přerov).

Nominace na druhý kemp (23.–27. června)

Brankáři:
Jaroslav Prchlík (Plzeň), Martin Lidák (České Budějovice), Patrik Hamrla (Zlín).

Obránci:
Adam Páník (Plzeň), Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec), Marek Pelda (Hradec Králové), Stanislav Kunst (Vsetín), David Moravec (Jihlava), Jiří Ticháček (Kladno).

Útočníci:
Dominik Soukup (Plzeň), Tomáš Březina, Jan Nevšímal (oba České Budějovice), David Putz, Petr Gajda (oba Liberec), Jakub Kos, Jakub Brabenec (oba Kometa Brno), Alex Kotásek, Josef Krejsa (oba Vítkovice), Matouš Menšík, Tobias Adam (oba Jihlava), Alexandr Remeš (Karlovy Vary), Jan Krupička (Sparta Praha).

Náhradníci na obě akce:

Brankáři: Daniel Král (Havlíčkův Brod), Lukáš Klika (Litvínov), Oliver Šatný (Chomutov). Obránci: Matouš Hail (České Budějovice), Jakub Hladík (Liberec). Útočníci: Matěj Kloz (Pardubice), Michal Vitouch (Sparta Praha), Josef Dáňa (Havlíčkův Brod), Gabriel Szturc (Havířov), Jakub Zembol (Olomouc), Jakub Altrichter (Plzeň).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Václav Eismann a Richard Žemlička
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Hospodář: David Merc

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz