Repre nástup pro ročník 2007! Šestnáctka začne testováním

Foto: Karel Švec, Český hokej

Tahle chvíle patří před začátkem každé hokejové sezony k těm nejočekávanějším. Novou generaci hokejistů čeká nástup do reprezentačního výběru U16, který se nyní bude z drtivé většiny týkat hráčů narozených v roce 2007.

Soupiska pro úvodní akci se bez nadsázky krystalizovala během celé loňské sezony. Trenéři měli hráče pod drobnohledem během tréninků, zápasů i turnajů v rámci projektu Výchova talentované mládeže. Řadu věcí pochopitelně ukázaly i výkony na klubové scéně v soutěži devátých tříd, u těch talentovanějších i v dorostu.

Úvodní nominace pokračujícího trenéra šestnáctky Milana Razýma čítá rovnou padesátku hráčů, kteří absolvují ve středu 22. a čtvrtek 23. června poměrně náročný program.

Hráči jsou rozděleni do dvou skupin Čechy a Morava (byť u některých jmen ze střední části republiky toto označení nemusí přesně odpovídat). Obě skupiny se prostřídají v absolvování fyzických testů na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze a testů na ledě ve Velkých Popovicích.

Skupinu Čechy tak nejprve čeká šichta na suchu, skupinu Morava zase ta na ledové ploše. Obě party budou mít společné přenocování na zimním stadionu v Popovicích, ale ještě před ním si ve středu od 18 hodin střihnou modelový zápas v deset kilometrů vzdálených Říčanech.

Nejvíc hokejistů dodají na úvodní akci Liberec a Slavia Praha, oba kluby mají v nominaci po pěti zástupcích. Čtyři hráči jsou z Komety Brno a Třince, po třech mají Sparta Praha, Vítkovice a Hradec Králové.

Řeč je nicméně o příslušnosti z minulé sezony – třeba kapitán mistrovské devítky Bílých Tygrů Adrien Bartovič už má namířeno do Švédska, a je jasné, že přestupů se mezi elitními talenty ročníku 2007 vyloupne vícero.

Absence největší hvězdy Adama Benáka značí, že reprezentační trenéři s ním zřejmě budou počítat pro sedmnáctku. Druhý nejproduktivnější hráč kategorie U15 z loňské Extraligy dorostu, chomutovský Vojtěch Čihař, paradoxně figuruje jen mezi náhradníky. Další z bodového pořadí už nikoli, třeba hradecký Adam Novotný, Matěj Doležel z pražské Hvězdy nebo vsetínský Jakub Frolo. Ovšem body v soutěži jsou jedna věc, schopnost prosadit se na nejvyšší úrovni věc druhá. A zásadní.

Mezi třemi tyčemi odstartují liberecký Štěpán Bogač, kladenský Matěj Tuláček, Komeťák Martin Fajmon a David Skácel z Kroměříže. Všichni čtyři brankáři absolvují program se skupinou Morava.

O programu reprezentačních zápasů a turnajů v průběhu léta prozatím hokejový svaz neinformoval. Loni ale vinou covidu čekala šestnáctka na první bitvy až do listopadu, což se snad (už nikdy) opakovat nebude.

Nominace skupiny Čechy

Obránci:
Petr Labuzík, Max Pšenička (oba Slavia Praha), Jakub Seidl, Teodor Vápeník (oba Liberec), Štěpán Černý (Hradec Králové), Petr Kocek (Škoda Plzeň), Filip Blažek (Střelci Jindřichův Hradec), Radim Mrtka (Havlíčkův Brod), Jakub Winkelhöfer (Litvínov), Radoslav Cichoň (Sparta Praha), Rostislav Šilhavý (Mladá Boleslav).

Útočníci:
David Krčál, Matouš Kucharčík, Tomáš Poletín (všichni Slavia Praha), David Hrubý, František Netušil (oba Sparta Praha), Adrien Bartovič, David Rozsíval (oba Liberec), Matyáš Jonák (Pilsen Wolves), Antonín Klatovský (Škoda Plzeň), Vít Záhejský (Karlovy Vary), Matěj Doležel (Hvězda Praha), Jakub Lev (Rytíři Kladno), Jakub Kristek (Mladá Boleslav), Václav Raichl (Litvínov).

Nominace skupiny Morava

Brankáři:
Štěpán Bogač (Liberec), Matěj Tuláček (Rytíři Kladno), Martin Fajmon (Kometa Brno), David Skácel (Kroměříž).

Obránci:
Tomáš Mikel (Berani Zlín), Marek Vyhlídal (Kometa Brno), Filip Zimovčák (Olomouc), Vashek Blanar, David Holub (oba Třinec), Jan Zvejška (Vítkovice), Michal Kučný (Vsetín).

Útočníci:
Dominik Kos (Berani Zlín), Štěpán Lempach (Pardubice), Adam Novotný, Dominik Pavlík (oba Hradec Králové), Petr Věchet (Tigers Zlín), Danny Barna, Robin Švančara (oba Třinec), Šimon Fasner, Matěj Vítek (oba Vítkovice), Jakub Frolo (Vsetín), Viktor Wardas (Poruba), Filip Šebela, Oliver Volf (oba Kometa Brno), Antonín Karas (Havířov).

Náhradníci:

Brankáři: Tobiáš Tvrzník (Sparta Praha), Ondřej Špírek (Vítkovice). Obránci: Lukáš Ehrenberger, Vít Stromský (oba Liberec), David Kovář (Mladá Boleslav), Filip Křečan, Erik Úlehla (oba Pardubice), Lukáš Starý (Kometa Brno). Útočníci: Imrich Maxin (Liberec), Adam Kurka (Mladá Boleslav), Vít Macek (Jihlava), Milan Vítek (Pardubice), Matyáš Bálek (Karlovy Vary), Artur Matějovský (Slavia Praha), Jiří Douda (Vítkovice), Vlastimil Blažek (Telč), Vojtěch Čihař (Chomutov), Jan Valášek (Zlín).

Realizační tým:

Manažer: Jan Rachota
Hlavní trenér: Milan Razým
Trenér brankářů: Václav Fürbacher

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz