Raymond hattrickem vystřelil Švédům historické zlato. Naprosté štěstí, září

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(ÖRNSKÖLDSVIK, od našeho zpravodaje) Finálový duel s Ruskem nastartoval úchvatnou sólovou akcí, kdy otevřel skóre. V závěru srovnal na 3:3 a během prodloužení svou třetí trefou zajistil švédské osmnáctce historický triumf na světovém šampionátu hokejistů do 18 let. Seznamte se, Lucas Raymond.

Nový fanshop

„Je úžasné vyhrát šampionát, navíc tady před našimi fanoušky,” rozhlíží se po tribunách Fjällräven Center v Örnsköldsviku, kam na finálový souboj Švédska s Ruskem dorazilo 5 602 fanoušků.

Lucas Raymond byl bezesporu mužem nedělního duelu. Ruskému brankáři Askarovovi nasázel tři branky. „Je to pecka! Ale nejdůležitější je samozřejmě vítězství. Snažil jsem se hrát svou hru a pomoci týmu co nejvíc to šlo,” hlásí skromně sedmnáctiletý borec.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Rozhodčí zkoumali na videu hned dva góly Rusů. Branku Podkolzina na 1:2 uznali. V závěru třetí třetiny při vyrovnaném skóre 3:3 sborná slavila čtvrtý gól. Sudí po dlouhé konzultaci s kolegou u videa ale nakonec rozpažil.

„Bylo to jako na houpačce. Nahoru a dolů. Když zkoumali jejich čtvrtý gól, byli jsme nervózní, ale když jsme viděli opakovačku, říkali jsme si, že to nemůže být gól. Nebylo vidět, že puk přešel čáru,” tvrdí Raymond.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

A tak se šlo do prodloužení, které v čase 65:44 rozsekl ve prospěch švédských mladíků právě Lucas Raymond. „Jak padl gól? To už si moc nepamatuji. Byl jsem rád, že jsme vyhráli. V ten okamžik jsem cítil naprosté štěstí a radost,” usmívá se.

Švédská reprezentace triumfovala na mistrovství světa hráčů do 18 let vůbec poprvé. „Slyšel jsem to po zápase, že jsme první švédský tým, který vyhrál na osmnáctkách. Je to velká věc. Vyhrát před našimi fanoušky, kteří nás podporovali, je prostě skvělé,” libuje si Raymond a pádí slavit za svými nejbližšími.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz