První výhra pro sedmnáctku a nula pro Milotu. Sinusoida, hodnotí Eismann

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezenatce do sedmnácti let otevřela novou sezonu vítězstvím 4:0 nad výběrem Švýcarska. Čisté konto si připsal Jakub Milota, pro kterého to byl zároveň první zápas za národní tým.

Česká sedmnáctka vkročila do nové sezony správnou nohou. „S výsledkem jsme spokojeni, i vzhledem k průběhu zápasu, kdy soupeř dvakrát trefil tyč. Hráči se snažili držet koncept a plán utkání, který jsme si nastavili. Na druhou stranu zápas z našeho pohledu probíhal ve velké sinusoidě,“ shrnul hlavní trenér Václav Eismann.

Češi si vzali zápas pod kontrolu hned v první minutě, kdy se jim naskytla přesilová hra. Tu sice neproměnili, ale nemuselo je to mrzet, protože záhy si Jakub Galnor našel odražený kotouč a neomylnou střelou jej poslal za záda švýcarského brankáře Kirsche.

Euforie netrvala dlouho, protože se český celek musel bránit v oslabení a Švýcarům se dostalo stejného povzbuzení jako v úvodu české sedmnáctce. Čtveřice se ovšem nedala. „My jsme viděli trénink Švýcarů, kde nic neskrývali a přesilovku trénovali. Z tohoto důvodu jsme se na ni mohli připravit,“ prozradil Eismann.

„Hráči, kteří dnes dostali důvěru do oslabení, tu charakterní práci pro tým odvedli na výbornou. My se ještě poradíme, jestli pozice do oslabení na příští zápas obměníme, nebo je ponecháme,“ doplnil ke hře ve čtyřech.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Střelecky byli hráči se lvem na prsou aktivnější, většina pokusů vznikala z protiútoků. V jednom takovém poslal Lukáš Král kotouč dopředu na Samuela Drančáka, a ten jej z bezprostřední blízkosti nasměroval nad levý beton. Dobré pozice pro zakončení nevyužili Klíma, Veselský ani Benák a Galnor ranou bez přípravy do vzdálenějšího horního přestřelil.

„Měli jsme šance především z přechodové fáze hry. Dovednostní kvalitu krytí kotouče bychom si představovali na vyšší úrovni. Byly tam prvky dětského hokeje – prohazování a jednoduché ztráty,“ vyjádřil se trenér k rychlým protiútokům.

Druhá třetina tolik šancí nepřinesla, hrálo se nicméně velmi svižně a bez přerušení. Větší nebezpečí hrozilo z hokejek Švýcarů a Jakub Milota musel řešit několik brejků a strkanic před brankou. „Brankář Milota nás jednoznačně podržel. My jsme rádi, že i tým mu v několika momentech pomohl zblokovanou střelou a důrazem v předbrankovém prostoru. Za to jsme byli odměněni nulou,“ těší Eismanna.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Mám z toho dobrý pocit. Byl to můj vůbec první zápas za reprezentaci. Chtěl jsem mu dát maximum, co nejvíc se koncentrovat. Nakonec to přišlo samo,“ neskrýval radost a úlevu po utkání šestnáctiletý brankář.

K dobrému výkonu mu pomohlo také oproštění se od negativních emocí. „Já si myslím, že do zápasu jsem vstupoval s klidem. Nervozitu jsem nechtěl pociťovat, a tak jsem se na ni nesoustředil,“ popsal.

Na druhé straně se povedlo skórovat Josefu Teplému, který přebruslil posledního beka a nikým nebráněn se trefil do levého horního rohu.

Hráči Švýcarska měli šance na snížení, český brankář ovšem až do závěrečné sirény ani jednou nechyboval a sedmnáctka své vítězství potvrdila tečí Jakuba Galnora z předbrankového prostoru.

„Jako tým jsme celkově předvedli dobrý výkon, i když si myslím, že ještě máme na čem pracovat z pohledu různých taktik a komunikace,“ zakončil ze svého pohledu Milota.

A co se bude dít do druhého zápasu proti stejnému soupeři? „V této fázi nemáme v plánu žádné šetření sil. Naopak chceme hráče vidět v zátěži. Aby se projevilo, jak jsou na tom kondičně a jak zvládnou konfrontaci s intenzitou mezinárodního hokeje. Nepochybně ale uděláme dvě změny, protože nám nehrál sedmý bek a třináctý útočník, a ti zítra půjdou do hry,“ uzavřel Eismann.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Galnor (Curran, Vojáček), 8. Drančák (Král, Florýk), 38. Teplý (Vojáček), 52. Galnor (Curran, Galvas).
Rozhodčí: Weber, Arpagaus – Gurtner, Allenspach.
Vyloučení: 3:4.
Bez využití.
Švýcarsko: Kirsch – Muggli, Kurt, Ustinkov, Meier, Sansonnens, Richard, Moser, Johnson – Bosson, Antenen, Wehrli – Villard, Reber, Saladin – Forget, Wey, Giger – Thul, Keller, Ponzetto. Trenér: Schöb.
Česko: Milota – Jiříček, Sedláček, Šmerda, Galvas, Zielinski, Švec, Chaloupka – Veselský, Titlbach, Klíma – Teplý, Benák, Kubiesa – Florýk, Drančák, Král – Galnor, Curran, Vojáček – Jung. Trenér: Eismann.

Další zápasy v Davosu

Pátek 29. července:
16:00 Švýcarsko – Česko

Sobota 30. července:
11:00 Švýcarsko – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz