První americký test pro sedmnáctku! Zopakuje loňskou parádu?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jeden z milníků, na které se mladí reprezentanti pravidelně těší, je tady: Hokejisté ročníku 2003 poprvé v kariéře vyzvou zámořského soupeře! Američané pro ně budou největším rivalem na srpnovém turnaji pěti zemí v německém Füssenu.

NHL 20

Doteď byly pro mladíky ročníku 2003 vrcholem bitvy s Ruskem, Švédskem a Finskem. Krátce po startu druhé reprezentační kategorie ale poprvé narazí i na výběr Spojených států.

Američané na turnaj nevozí ty absolutně nejlepší hráče, kteří se zapojí do rozvojového programu NDTP. To však na jejich síle nic moc nemění, což dokazují výsledky v historii turnaje: Za posledních devět ročníků brali sedmkrát zlato a prohráli celkem jen tři zápasy!

Ale když už je někdo sesadil z trůnu, byli to Češi – jak v roce 2014 v Crimmitschau, tak loni v Piešťanech. Na Slovensku se o to heroickým výkonem postaral především gólman Jan Bednář.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Bez podobného představení se neobejde ani nová generace. Tenhle úkol bude spočívat buď na Tomáši Suchánkovi, jenž odchytal na akci ve Švýcarsku dva zápasy s úspěšností 95,74 procenta, nebo Danielu Královi, který měl v červenci volno. Na přípravném kempu v Rokycanech doplní dvojici ještě Oliver Šatný.

I sestava v poli doznala mírných změn. Hlavní trenér Václav Eismann teď už povolal několik hráčů, jež loni nasbírali v šestnáctce hodně zkušeností a patřili k oporám – ať to jsou obránci David Jiříček a Jiří Ticháček, nebo útočníci Dominik Soukup a Jakub Brabenec.

Turnaj v německém Füssenu, který se koná od úterý 13. do soboty 17. srpna, ale nebude zdaleka jen o zápase s Američany. Úplně stejně se Češi zaměří i na zbylé tři soupeře. Začnou proti domácímu mužstvu, vzápětí narazí na Švýcary, potom na Slováky.

Zámořská výzva pro ně bude třešničkou na dortu, USA vyzvou na konci těžkého programu jako čtvrtý tým ve čtyřech dnech.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Tomáš Suchánek (Přerov), Daniel Král (Liberec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav – pouze na kemp v Rokycanech).

Obránci:
David Jiříček, David Špaček (oba Plzeň), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Jakub Šedivý (Liberec), Marek Chvátal (Sparta Praha), Ondřej Cubo (Lukko Rauma, Finsko), Jiří Ticháček (Kladno).

Útočníci:
Dominik Soukup (Plzeň), Petr Moravec, Lukáš Pajer (oba Hradec Králové), Petr Gajda, Adam Měchura (oba Liberec), Matouš Menšík (Kärpät Oulu, Finsko), Martin Ryšavý (Vítkovice), Michal Ramik (Třinec), Jan Půček, Gabriel Szturc (oba Mladá Boleslav), Marek Slavík (Litvínov), Alexandr Remeš (Karlovy Vary), Jakub Brabenec (Kometa Brno).

Náhradníci:

Brankář: Filip Maláč (Jihlava). Obránci: David Moravec (Mladá Boleslav), Filip Šindelek (Lidingö Vikings, Švédsko), Tomáš Machů (Vítkovice). Útočníci: Šimon Frömel (Zlín), Daniel Herčík, Adam Paleček (oba Pardubice), Matyáš Budina (Hradec Králové), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Martin Pavlačka (Havířov), Marcel Marcel (Plzeň), Oskar Haas (Mladá Boleslav), Jakub Altrichter (Lidingö Vikings, Švédsko), Marek Brada (Björklöven, Švédsko), Jan Krupička (Sparta Praha).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Jan Zachrla
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín
Fyzioterapeutka: Kateřina Petrásková
Hospodář: Josef Toma

Program turnaje pěti zemí ve Füssenu

Úterý 13. srpna:
15:00 USA – Slovensko
18:30 Německo – Česko

Středa 14. srpna:
15:00 Švýcarsko – Česko
18:30 Německo – Slovensko

Čtvrtek 15. srpna:
15:00 Česko – Slovensko
18:30 Švýcarsko – USA

Pátek 16. srpna:
15:00 Česko – USA
18:30 Německo – Švýcarsko

Sobota 17. srpna:
13:00 Slovensko – Švýcarsko
16:30 USA – Německo

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz