Prostě jsme to nezvládli, říká Konečný. Fanouškům moc děkuje

Foto: Karel Švec, Český hokej

Parádní podporu měli čeští hokejisté do 18 let na turnaji v Klášterci nad Ohří, i díky ní si na favority několikrát vyšlápli. Jenže žádný ze čtyř zápasů generálky před mistrovstvím světa nedovedli k vítězství. „Náš projev byl rozhodně lepší než v Zuchwilu, ale bohužel to na lepší umístění nestačilo,“ štve asistenta kapitána Jakuba Konečného.

partneři českého hokeje

Je pro vás poslední místo velkým zklamáním?
Zklamání je to určitě velké, chtěli jsme se tady předvést. Byl to poslední turnaj před mistrovstvím světa, a navíc na domácí půdě, takže jsme měli velkou podporu od fanoušků. Na každý zápas jich tu bylo kolem patnácti set, podporovali nás, ale my jsme to prostě nezvládli. Se Švédskem jsme si to rozdali o poslední a předposlední místo, bohužel se nám to nepovedlo.

Přitom jste poprvé na turnaji dali úvodní gól. Kde všude vidíte důvody, že pak Švédové skóre čtyřmi brankami otočili?
Podle mě rozhodla poslední dvě oslabení, která jsme měli ve třetí třetině. Musím to vzít trošku na sebe. V obou jsme dostali gól a pokaždé jsem u toho byl já. Mohl jsem toho hráče, který dorážel, zablokovat, ale teď už s tím bohužel nic neudělám. Taky jsme neměli úplně nejlepší produktivitu, naše střely nejsou takové, jaké bychom potřebovali. Na takové úrovni potřebujeme z našich šancí těžit co nejvíc, a to se nám nedaří. Ostatní týmy svoje šance využívají a my ne, to je největší rozdíl.

„Taky jsme neměli úplně nejlepší produktivitu, naše střely nejsou takové, jaké bychom potřebovali.“

Chyběly vám už i fyzické síly, abyste se „docvakli“?
To si nemyslím, hráli jsme čtvrtý zápas, ale Švédové taky. Měli jsme sil úplně stejně, nepovedlo se to. Nastoupili na nás, předvedli hru, jakou asi chtěli, byli aktivní. Nevím, nedokážu popsat, proč jsme to ve třetí třetině nedokázali otočit. Měli jsme i dvě přesilovky pět na tři, které jsme nevyužili. To prostě musíme trestat, v takových zápasech přesilovky rozhodují.

Myslíte si, že právě koncovka je tím, v čem za soupeři nejvíc zaostáváte?
Když to porovnám s týmy z top pětky, které tady kromě Kanady byly, tak určitě. Oni dokážou z těžkých pozic využívat své šance. A to rozhoduje. My to nezvládáme a ostatní týmy jo, na tom musíme zapracovat. Už to zmiňoval pan trenér v kabině, teď na tom pracujeme a budeme se to snažit zlepšit.

I když jste ve finiši dopadli stejně jako na předchozím turnaji, přece jen jste oproti Zuchwilu předvedli lepší výkony, ne? Zvlášť s ohledem na to, že jste měli o kus silnější soupeře.
Určitě, myslím si, že náš výkon byl lepší než v Zuchwilu. Tady byly top týmy světa, i když každý zápas je jiný. Tam jsme prostě nepředváděli hru, jakou bychom měli. Projev na tomhle turnaji byl rozhodně lepší, ale bohužel to na lepší umístění nestačilo.

Asi vám přece jen citelně chybí tahouni ze zámoří, viďte?
Jsou to hráči, kteří mají tah do brány a než odešli do zámoří, hráli tady první druhou lajnu. Ať už je to Honza Myšák, který hrával pravidelně v extralize a teď byl na mistrovství dvacítek, kde si troufnu říct, že byl jedním z nejlepších hráčů, Pavel Novák, taky střelec, který umí využít právě ty možnosti, kdy dostane puk na střelu, nebo Guťák (Michal Gut), taky klíčový hráč, který umí povzbudit tým, má tah do brány a umí se udržet na puku. Je to pro tým určitě ztráta, ale zas jsou tady jiní hráči, kteří by se o to měli postarat.

Cítili jste na turnaji, že už spolu soupeříte o místo v kádru pro mistrovství světa?
Nemyslím si, že bychom úplně soupeřili. Partu jsme měli dobrou, drželi jsme spolu všude. Měli jsme mezi sebou různé pošťuchovačky, v kabině se hrálo na plejáku (PlayStationu) a podobně. Určitě vnímáme, že za chvíli začíná mistrovství světa a blíží se kemp, půjde se do přípravy. Ale myslím, že v kabině ta rivalita úplně znát nebyla. Snažili jsme se držet partu a podávat dobré týmové výkony, od toho se všechno odvíjí.

Jak s vám hrálo před domácími fanoušky?
Fanouškům bych chtěl moc poděkovat, vytvořili fakt parádní atmosféru. Jak už jsem říkal, na každý zápas jich chodilo okolo patnácti set, snažili se nás podporovat a šlo jim to dobře, musím je pochválit. Když jsme dali gól, vybuchla celá aréna a fanoušci začali skandovat. Určitě nám to pomohlo.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz