Prostě chytám, říká Malík po první nule. Teplý věří, že góly přijdou

Foto: Martin Voltr

27. července 2020, 9:08

Martin Voltr

Skóre 10:2? Velmi lichotivě zatím vypadá bilance českých juniorů proti těm slovenským na akci v brněnských Lužánkách. Bonusem při druhém triumfu bylo čisté konto pro Nicka Malíka.

Aplikace Tipsport extraligy

Na gólmana jeho kvalit je to s velkým podivem, ale Malík před nedělí nastoupil ke 38 mezistátním soubojům, a nulu nevychytal ani jednu. Až teď. Sluší se ovšem říct, že většinu utkání v reprezentační kariéře odchytal za starší kategorii, než do které věkově patřil – jinak by nějaké to čisté konto velmi pravděpodobně už zapsal.

„Nula jednoznčně potěšila. Neřadím si ji ale asi nikam. Já prostě chytám, to je moje práce, abych chytl ty puky. A jestli je to nula, nebo cokoli, to je jedno. Hlavně že jsme vyhráli. Pro mě je důležitější to, že jsem se cítil dobře,“ hlásí Malík. „Trošku jsem se toho bál, přece jenom jsme dlouho nehráli a první zápas je vždycky po té době takový jiný. Ale mám z toho dobrý pocit a jsem rád, že jsem to završil nulou.“

I když se v některých pasážích docela dlouho nudil, start ho dostal do tempa. „V prvních minutách měli Slováci nějaké šance, ale možná to je to, proč jsem se cítil dobře. Já to mám rád, když mě hnedka z startu takhle něko prověří a dostanu se do toho, sáhnu si na puk. Pomohlo mi to,“ kvituje.

Zhruba od páté minuty už jeho spoluhráči na ledě vládli. Až do konce první třetiny. „Bylo to 3:0 a dá se říct, že bylo po zápase,“ pokyvuje útočník Michal Teplý. „Ale do druhé třetiny jsme vstoupili špatně, oni byli víc na puku a měli víc z hry. Když jsme dali gól na 4:0, zápas se bohužel už jenom dohrával a nebylo to zas až tak atraktivní,“ uvědomuje si pohled diváka.

Havlíčkobrodský odchovanec měl na uklidňujících trefách a tedy i na výhře také velký podíl. Třetí brankou prohloubil depresi Slováků před první přestávkou, a potom parádní kolmicí utkání definitivně zlomil. Marcel Barinka totiž jeho nabídku v nájezdu využil.

„Dobrusloval jsem puk a skončil u mě. Jenom jsem se koukl nahoru a Marcel skočil asi ze střídačky, tak jsem mu to nahrál a on dal gól,“ kvituje Teplý jeden z nejhezčích momentů zápasu.

Jinak ovšem zatím se svým bodovým příspěvkem nemůže být úplně spokojný. „Máte pravdu, tak to někdy je. Je ale léto a přijde to. V obou zápasech jsem měl asi deset střel.“ Jeho hlavní parketou by měla být rána z první na přesilovce. Kolik takových už vyslal bez úspěchu... „Na to se nedá nic moc říkat. Kdyby ty rány byly špatné, tak neřeknu. Ale ty rány lítají a jdou do brány, akorát to prostě není gól,“ kroutí hlavou.

Právě početní výhody tentokrát domácím mladíkům moc nevyšly, přitom Slováci jim zase dost lacině nabídli šanci na ještě vyšší rozdíl. „Mohli bychom v nich udeřit víc. Máme tam dobré hráče, hlavně na těch one-timerech,“ směřuje Malík právě k Teplému a spol. „Z toho bychom měli vytěžit víc, protože v přesilovkách se rozhodují zápasy,“ ví český gólman.

Jeho už se třetí duel velmi pravděpodobně týkat nebude, v rotaci je na řadě Jan Bednář. Jak složí trenéři sestavu v poli a koho nechají odpočinout, to je s otazníkem. Poslední díl brněnského trojboje startuje v pondělních 16 hodin.

„Řekneme si, že chceme vyhrát i třetí zápas a že nechceme začít tak, jak jsme začali tu druhou třetinu. V kabině jsme si říkali, že musíme jít do každé třetiny, jako by to bylo 0:0. Budeme chtít vyhrát každou třetinu a taky aby se na to dalo koukat,“ vzkazuje závěrem Michal Teplý.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz